Dudak dolgusu kaç günde erir?

Dudak dolgusu kaç günde erir? Dudak dolgusu , doğuştan ince dudaklara sahip olanlara, yaşa bağlı dudak incelmesi yaşayanlara veya daha hacimli ve biçimli dudaklara sahip olmak isteyen kişilere uygulanan estetik bir müdahaledir. Dudaklara dolgunluk kazandırmak ve şekillendirmek için dudakların içine ve çevresine dermal dolgular enjekte edilmesi esasına dayanmaktadır.

Dudak dolgusu işleminde kullanılabilecek; kalıcı veya yarı sentetik maddeler, hayvansal kaynaklı üretilen dolgu maddeleri gibi pek çok dolgu maddesi olmasına rağmen, en güvenilir ve en yaygın olarak kullanılan dolgu maddeleri hyaluronik asit bazlı dolgulardır.

Hyaluronik asit, bağ dokusunda bulunan, cilt hücrelerinin suyu tutmasını sağlayan, cilde hacmini kazandıran temel bir yapı maddesidir. Diğer dolgu maddelerinden ayıran en önemli özelliği ise, alerjik reaksiyonlara veya vücut tarafından reddedilme riskinin çok düşük seviyelerde olmasıdır. Bu nedenle dokuda yabancı bir madde verilmeden doğal görünümlü dudak estetiği sağlanmış olur.

Dudak dolgusu uygulamasının başarısında en önemli faktör, kullanılan dolgu maddesinin kalitesidir. Uygulama, kişinin yüz yapısı dikkate alınarak, doğallığını koruyacak şekilde yapılmalıdır, bu sebepten dolayı her kişiye aynı şekilde gerçekleştirilen standart bir işlem değildir.

Dudak dolgusu enjeksiyonu genellikle 2 seans olarak arka arkaya yapılır. Bu uygulama ilk defa yapılıyorsa, kişiye 2 ya da 3 hafta sonra yeniden tamamlayıcı seans uygulanması gerekebilir. Enjeksiyon hemen etkisini göstermektedir. Bu uygulamada önden test yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Fakat uygulamanın uzmanlarca yapılması gerekir.

Dudak dolgusu için kullanılan hyalüronik asit  6-12 ay süreyle kalıcılığı bulunmaktadır. Dolgunun kalıcılığı kişinin mimik yapma alışkanlıklarına, çevresel şartlara ve dolgu maddesinin yapısına göre değişir. Fakat düzenli olarak  dudak dolgusu yaptıran kişilerde dudak dolgusunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir.

Toplamda yaklaşık yarım saat süren bir işlem olan dudak dolgusu işlemi 18 yaşından itibaren kadın/ erkek herkese güvenle uygulanabilir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

Menü