İzmit Çene Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Çene Çekici bir yüzün önemli bir parçası olmasına karşın çene ile ilgili estetik problemler hastalar tarafından sıklıkla gündeme getirilmektedir. Çekici olarak kabul edilen tüm yüzlerde yapısal simetri ve denge mevcuttur. Yüz iskeletinin dengeli olması ise yüzü oluşturan kemikler arasında r boyutta uyum ve  doğru estetik oranların bulunması ile mümkün olabilmektedir. Çene şekil bozukluklarının  cerrahi tedavisi implant uygulamaları veya çene uç kısmını oluşturan kemik yapının çeşitli yöntemler ile ilerletilmesi ya da geriletilmesi şeklinde yapılmaktadır.  Çenenin uç kısmına yerleştirilen farklı yapıdaki implantlar alt yüz bölümü ve çenenin ön ve arka planında büyütülmesini başarı ile sağlarken aşağı veya sağ-sol plandaki büyümeler için yetersiz kalabilmektedir. Bu amaçlar ile çene kemikleri üzerinde farklı cerrahi müdahale yapılması gerekmektedir.

Çene bozukluklarının düzeltilmesi planlanan hastalarda çene komşusu olan dudaklar, dişler, boyun yumuşak dokuları ve burun kıkırdak gibi yumuşak kıkırdakların detaylı muayenesi yapılmalıdır. Dikkatlice incelenmeden tedaviye başlanmaması gerekmektedir.  Eğer detaylı inceleme yapılmadan tedaviye başlanırsa önlenemeyen sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu ameliyat ya da ameliyatsız işlemler kesinlikle uzman hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Estetik işlemleri detaylı muayene ile uzman hekim tarafından yapılmadığında bir çok sorun ile karşılaşılmaktadır. Alt çenede üst-alt plandaki yüksekliğini değerlendirmede de farklı yöntemler vardır. Bunların içerisinde en pratik olan yaklaşım alt yüz bölgesinin  iki parçaya ayrılarak alt çene yüksekliğinin değerlendirilmesidir.

İzmit Çene Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Çene estetik ameliyatında seçilecek yaklaşım problemin içeriğine göre değişmektedir. Bir saatten az süren bu ameliyatlar genel anestezi altında yapılmaktadır. Cerrahi müdahale sonrasında 2-3 gün bandaj uygulaması uygulanmaktadır. Bu amaç ile kullanılan farklı yapı, şekil ve boyuttaki implantların seçimi yapılmakta ve bazı durumlarda implant yerine hastanın kendine ait kemik ya da kıkırdak dokuları bu amaç ile kullanılmaktadır. Daha ileri derecedeki ve bir kaç planı ilgilendiren çenenin büyültülmesi, küçültülmesi ya da asimetrilerin düzeltilmesi mümkün olabilmektedir.

İzmit Çene Estetiği Ameliyatı Fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü