İzmit Göğüs Estetiği işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Meme estetiği, kadınların sıklıkla ihtiyaç duydukları ve günümüzde çok tercih ettikleri estetik operasyonlardandır. Geçmişten günümüze kadar kadınların memelerine bir çok anlam yüklenmiş ve önemli bir yere sahip olmuştur. Bu nedenle bütün kadınlar göğüslerinin dik, dolgun ve estetik açıdan güzel olmasını isterler. Bazı kadınların memeleri çok küçükken, bazı kadınların çok büyük olmaktadır. Bazılarının da sarkık ya da asimetrik. Bu durum kadınları rahatsız edici bir hal kazanabilir.

Yapısal etkenlerin dışında ise yaşa bağlı sarkmalar, doğum sonrası yada kilo alıp vermeye dayalı sarkmalar olabilir. Yapılan meme estetiği sayesinde kadınların bütün bu sorunları giderilebilir. Buradaki en önemli şey hastanın göğüs büyütme ameliyatı sonrası doğal, simetrik ve diri görünümlü bir görüntüye sahip olmasının sağlanmasıdır.

Ergenlik çağındaki kilolar ve östrojen hormonu artışı yüzünden erkekte meme büyümesi oluşabilir. Bu soruna jinekomasti adı verilir. Bazı erkekler vücut geliştirme yaptıkları için aldıkları hormonlardan dolayı meme büyümeleri olabilir. Bu gibi şikayetleri olan erkeklere meme estetiği, jinekomasti uygulanarak fazla olan doku alınmaktadır.

Göğüs büyütme ameliyatı süreci ve sonrasında karşılaşacağınız görüntü hakkında doğru beklentilere sahip olmak için cerrahınızla açık bir iletişim içinde olmanız çok önemlidir.

Hangi İmplantlar Kullanılır?

Meme büyütme ameliyatlarında vücudun kendisinde bulunan yağ dokusu ve kök hücrelerden yararlanabildiği gibi silikon ya da tuzlu su içeren implantlar da kullanılabilir.

Vücudun kendi dokusunun kullanıldığı ameliyatlarda, karnın iki yanında bulunan yağ tabakasından alınan yağlar, meme dokusuna yerleştirilir. Bu yağ dokularının yeni yerlerinde kalıcı olabilmeleri için damarlarla beslenmeleri gerekir. Yeni damarlanmayı oluşturmak için de kök hücrelerle birlikte nakledilmesi gereklidir.

İmplantlar ise silikon bir kılıf içeresinde bulunan tuzlu su ya da yine silikon bir jel içerebilirler. Tuzlu su içeren implantlar, yerine yerleştirildikten sonra steril salin sıvısı ile doldurulurlar.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Menü