İzmit Meme büyütme estetiği

Meme büyütme sonrası iyileşme döneminde biraz ağrı olur. Doğru ağrı ile başa çıkma yöntemleri sayesinde bu ağrılar genellikle kontrol edilebilir olur. İlk 2-3 gün, ilaçların çoğunu, özellikle operasyon sonrası rahatsızlığı kontrol etmek için olanları alıyor olmanız gerekir.Bazı cerrahlar, iyileşmenizin ilk birkaç günü boyunca ağrıyı kontrol etmek için yalnızca ağrı kesicilere güvenmek yerine daha fazla rahatlık için ağrı pompası ve ağrı enjeksiyonları kullanımını önerir.

Ağrıyı kontrol altında tutma

Ağrı pompaları, uyuşturucu ilaçları taşıyan küçük bir balona benzer. Bu ilaçlar, ağrı kontrolüne en çok ihtiyaç olan 2-3 gün boyunca sondadan yavaşça akarak meme bölgesine ulaşır. Ancak bazı plastik cerrahi uzmanları, ameliyatın sonunda ağrı enjeksiyonları kullanmayı tercih eder. Etkisi 14 saate kadar sürebilen ağrı kesici ilaçlar, ağrı pompası taşımanın rahatsızlıkları olmadan protez bölgesine doğrudan enjekte edilir.

Ameliyattan 3-7 gün sonra, hastaların çoğu güçlü ağrı kesicileri, özellikle narkotik ilaçları kullanmayı bırakır. Bu ilaçlar, meme büyütme ameliyatı sonrası ağrı daha kontrol edilebilir ya da daha tolore edilebilir olduğunda bırakılmalıdır çünkü bu ilaçların uzun süre kullanılması kabızlık, uyuşukluk hatta daha uzun iyileşme süresi gibi sonuçlar doğurur. Hastalar ilaçlarını kullanmaya 5-7 gün geçtikten sonra devam etmek isterlerse, narkotik olmayan ağrı kesicileri kullanmaları önerilir.Bazı hastalar, ağrıdan ziyade sadece meme bölgesini değil, omuzları, boynu ve sırtı da etkileyen gerginlik ve kramp sebebiyle rahatsızlık hisseder. Bu semptomlar genelde kas gevşeticilerle kontrol altına alınır. Kas gevşeticiler uyuşukluk ve rehavet etkileri olmaması için ağrı kesicilerle birlikte kullanılmamalıdır ya da en azından bir saat arayla alınmalıdır.

Hastaların çoğu, ameliyattan 5-7 gün sonra çalışmaya devam edebilirler. Hastaların en az 3 hafta boyunca özellikle vücudun üst bölümünü çalıştıran ağır egzersizler yapmamaları iyi olacaktır. Gün içinde 3-5 kısa yürüyüş gibi hafif egzersizler iyileşmeyi kolaylaştıracağı için önerilir.Göğüs bölgesindeki ağrı genelde birkaç gün sonra dağılır ama sırtta ve omuzlarda biraz ağrı hissedilmesi mümkündür. Doktorlar bunu vücut ağırlığındaki ani değişime ve muhtemelen hastanın memelerini “korumak” için omuzlarını önde tutma eğilimine bağlar. Ancak, hafif esneme ve duruş farkındalığı bu sorunlara çözüm oluşturmak için genelde yeterlidir.Meme büyütme operasyonu sonrasındaki iyileşme aşamaları hastadan hastaya değişir, bu yüzden doktorunuzun önerilerini takip etmeniz çok önemlidir.

Menü