İzmit Meme Estetiği ile ilgili bilinmesi gerekenler

MEME ESTETİĞİ AMELİYATLARINDAN SONRA YAPILMASI GEREKENLER

Meme estetiği ameliyatlarından 1 hafta sonra çok ağır olmayan işler yapılmaya başlanabilir. İlk bir aylık süreçte uyurken sırt üstü yatılmalı ve bu süre boyunca kollar mümkün olduğunca az kullanılmalıdır. 2-3 hafta sonrasında ameliyat bölgesinde oluşan morluk ve şişlikler azalacağı gibi gerginlik hissi de kaybolup, meme yumuşaklığına kavuşacaktır. Herhangi bir bandaj değiştirmeye veya dikiş almaya gerek yoktur.Ameliyat kesilerine konulan plasterlerin 4 hafta sonra çıkarılması yeterli olacaktır. Meme estetiği ameliyatlarından birkaç ay sonra memeler en son ve doğal şeklini alır. Meme estetiği ameliyatlarından sonra belli bir süre memeleri korumak amacıyla uygun sutyen kullanılmalıdır.

PROTEZLERİN DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKİR Mİ?

Geçmişte meme büyütme operasyonlarında belirli aralıklarda protezlerin yenilenmesi tavsiye ediliyor olsa da günümüzde kullanılan protezlerde böyle bir değişime gerek duyulmaz. Onaylı silikonların delici, kesici alet yaralanmaların dışında patlaması, sızdırması ya da şeklinin bozulması mümkün değildir.

MEME ESTETİĞİ SONRASI MAMOGRAFİ YAPTIRILABİLİR

Meme estetiği yaptıran özellikle de silikon implant ile meme büyütme estetiği yaptıran kadınların, sonrasında mamografi çektiremeyeceği düşünülüyor. Oysa bu tür operasyonlarda kullanılan silikonlar mamografi ya da USG çekilmesine engel olmaz.

MEME ESTETİĞİ YAPTIRAN KADINLAR EMZİREBİLİR

Meme estetiği sonrasında süt kanallarının ve bezlerinin zarar göreceğine dair yaygın bir kanı olsa da aslında pek çok kadının operasyondan sonra emzirebildiği bilinmelidir.Memenin boyutunun çok büyük olduğu ve küçültme yapılacak durumlarda süt bezleri ile meme ucu arasındaki bağlantının korunmasına özen gösterilmelidir.Doğru teknikle yapılan meme estetiği operasyonlarından sonra süt kanalları yüksek oranda korunabilir. Emzirmeye engel olabilecek bir durum söz konusu değildir. Kişiye operasyondan önce emzirme ve süt kanallarının korunması konusunda bilgilendirme yapılmalıdır.

Menü