İzmit Yanaktan Yağ Alımı

Yanak yağı aldırma ameliyatı nedir?

Tüm vücudu oldukça zayıf olsa bile yüzü tombul olabilen insanlar vardır. Ne yaparsa yapsın ne kadar zayıflarsa zayıflasın asla bu tombulluk gitmez. Çünkü bu elmacık kemiklerinin kaybolduğu görünüm kendi yapısından kaynaklıdır. İşte bu ve bunun gibi durumlarda kadın erkek bir çok hasta, yanaklarında elmacık kemiklerinin altında ya da etrafındaki yağ dokusunu aldırmak ister. Çünkü vücut ne kadar zayıf olsa da yanaklar tombul ise insan genel olarak daha kilolu görünür.

Yanak yağı aldırma ameliyatı, kilolu olup da yeterince kilo vermiş ve sabit kiloya ulaşmış kişilere yapılabilir. Yanakları tombul olan, yüz yapısını beğenmeyen sağlıklı herkese yapılabilir. Yanak yağı alma işlemi zor bir cerrahi işlem değildir. Bu nedenle sağlığı yerinde olan herkese yapılabilir. Yanak yağı aldırma erkek ve kadın için uygulanabilen bir işlemdir, klasik yağ aldırma işlemlerinden farklı olarak yapılır.

Yanaktan yağ alımı nasıl uygulanır?

Yanaktan yağ alımı ile hedeflenen alan yanak içinde bulunan bukal yağ yastığıdır ve ağzın iç kısmından küçük insizyonlar açılır. Ardından yanaklardaki aşırı yağ birikimi çekilerek alınır. Prosedür yaklaşık 30 dakika sürer ve genel anestezi ya da bilinçli sedasyon yani lokal anestezi altında yapılır.

Yanaktan yağ alımında iyileşme süreci nasıldır?

Yanaktan yağ alımında uygulanan teknik ve kişinin genel cilt yapısına göre iyileşme süreçleri farklılık gösterir. Prosedürün nihai sonuçlarının ortaya çıkması birkaç hafta sürebilir. Yanaktan yağ alımı işleminin sonuçları kalıcıdır. Bu neden ile operasyona karar vermeden önce çok iyi bir araştırma yapılmalı ve estetik cerrahtan tüm süreç hakkında ayrıntılı bilgi alınmalıdır. Yanaktan yağ alımında diğer cerrahi tekniklere kıyasla iyileşme süreci daha kısa da olsa, yine de belirli bir iyileşme sürecine ihtiyaç vardır.

Yanaktan yağ alımında dikkat edilmesi gerekenler

İyileşme sürecinin daha hızlı geçmesi için operasyondan önce sigara ve alkol tüketimini en az bir hafta boyunca kesmek gerekir. Operasyondan önce aspirin gibi kan sulandırma özelliği olan ilaçların kullanılmaması gerekir. Eğer başka bir tıbbi rahatsızlık nedeni ile sürekli olarak kullanılması gereken ilaçlarınız varsa operasyondan önce mutlaka doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir. Hamileler, emzirenler ve genel sağlık durumu bozuk olan kişiler doktorlarına sormadan yanaktan yağ alımı işlemi yaptırmamalılar.

Menü