Dermal Dolgu Nedir?

Kocaeli Dermal Dolgu Yapan Klinikler Yüz hatlarını düzeltmek ya da yumuşatmak için dermal dolgu uygulanır. Yüz dolgusu olarak da bilinen yöntemin belirli bir süreci ve aşamaları vardır. Yüzde oluşan orta derece kırışıkların ve derinleşen yüz çizgilerinin giderilmesi sağlayan dermal dolgu, yüzün kaybettiği hacim ve genç görünüşü geri kazanmada oldukça etkilidir. Dermal dolgu işlemi uygulanarak yüz yumuşatılır ve eski hacmine döndürülür. Uygulama esnasında kullanılan farklı dolgu türleri vardır. En çok kullanılan dolgu çeşidi Hyaluronik asit içeren dolgulardır. Bu dolgular insan vücudunda fazla bulunduğu için güvenli bir şekilde kullanılabilir. Bu dermal dolgu uygulaması kişiden kişiye değişen bir süreç olan 6 veya 12 ay içerisinde etkisini gösteren bir maddedir.

Dermal dolgu sadece derinleşen çizgilerin giderilmesi için değil derinleşmeye başlayan çizgiler içinde uygulanır.

Kocaeli Dermal Dolgu Yapan Klinikler

Yüz hatlarını düzeltmek ya da yumuşatmak için dermal dolgu uygulanır. Yüz dolgusu olarak da bilinen yöntemin belirli bir süreci ve aşamaları vardır.

 

Aradığınız durak Belma Kapılı. Lise eğitimini Isparta Fen Lisesinde 1996 yılında tamamladıktan sonra aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak tıp eğitimine başlamıştır. 2002 yılında Tıp Doktoru unvanı ile mezun olarak 2002-2004 yıllarında Muş ili Bulanık ilçesinde pratisyen hekim olarak görev yapmıştır. 

Çene Dolgusu Nedir?

Çene estetiğinde en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi ise çene dolgusudur. Bu yöntem uygulanırken çenedeki asimetri, eşitsizlik, çukur gibi sorunlar düzeltilebilir. Yüz şekline uygun bir çene şekillendirme gerçekleştirilebilir. Çene ucunun yüz görünümü üzerinde etkisi çoktur. Burun, elmacık kemikleri ya da alın gibi diğer kısımları olduğundan daha büyük gösterilebilir. Sorunun sorunu çözmek için çene dolgusu yapılabilir. Çeneye ilişkin birçok sorunda sıklıkla kullanılabilen bir yöntemdir. Bazı durumlarda dolgu yeterli kalmayabilir. Bu tarz durumlarda cerrahi müdahalelere başvurulmalıdır. Çenede şekil bozukluğu sorunu oluşan kişilerin bir uzmana giderek muayeneden geçmesi gerekmektedir.

Çenede bozukluklar dünyada ve ülkemizde çok rastlanan bir sorundur. En çok görülen bozukluklarında çene büyüklüğü, hacim eksikliği, normalden geride olması, çenede sarkma gibi bozukluklardır. Çeneyle ilgili bozukluklar yüzün diğer bölgelerinin farklı görünmesine neden olabilir.

Kocaeli Dermal Dolgu Yapan Klinikler hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü