Vücut Şekillendirme Operasyonu İçin Doğru Zaman Nedir?

Büyük miktarda kilo kaybı hedefinize ulaşmanız başlı başına büyük bir başarıdır ve kesinlikle kutlanması gereken bir aşamadır. Yine de çoğu kadın ve erkek kilo verme hedeflerine ulaştıktan sonra sonuçlarını engelleyecek olan fazlalık deri ile mücadele etmek zorunda kalır. Bu nedenle çoğu kişi, sağlık ve formda olma hedeflerinin bir parçası olarak kilo verme sonrası için vücut şekillendirme operasyonu olmayı düşünürler. Önemli olan, sonuçlarınızı mümkün olduğunca arttırmak için operasyonunuzu doğru olarak planlamaktır. Aşağıda verilen dört faktör, vücut şekillendirme için hangi zamanın doğru zaman olduğuna karar verirken önemlidir.
Obezite hastalarının aşrı kilo vermeleri halinde; karın, üst bacak yanları, genital bölge, iç bacak, sırt, bel, kalça ve popo cildi ve kaslarının gevşemesi, karın derisinin sarkması ve bazen genital bölgeyi kapaması, poponun düşmesi/ düzleşmesi ve bacak derisinin gevşemesi ve sarkması gibi durumlar sıkça rastlanır. Belt Lipektomi ya da Kuşak Germe Ameliyatı, orta ve alt karın bölgesi, dış uyluk, kalça ve kuyruk sokumu bölgelerinde bulunan yağ fazlalığının ve sarkık haldeki derinin alındığı ve karın kaslarının dikilerek, güçlendirildiği ve diğer alanların gerginliğini artırıldığı bir cerrahi işlemidir. Kuşak Germe Ameliyatı bir şişmanlık tedavisi değildir.
Kilo verme yolculuğunuzda vücut şekillendirme ameliyatı için plan yapmaya başlayabileceğiniz iyi bir noktada olduğunuzu düşünüyorsanız sıradaki adım kurul onaylı bir plastik cerraha danışmaktır. Danıştığınız plastik cerrah, sizin kişisel durumunuza en uygun olan vücut şekillendirme sürecini planlamada size yardımcı olabilir. Aynı zamanda hangi operasyonun ya da operasyonların sizin için doğru olduğuna da plastik cerrahınız size seçeneklerinizi açıkladıktan sonra doktorunuzla birlikte karar verebilirsiniz.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Menü