Akne izleri tedavisi işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Akne izleri için hangi tedaviler kullanılır?

Akne özellikle ergenlik döneminde başlayan ve uzun zaman devam edebilen bir cilt problemidir. Birçok gencin ergenlik döneminde başlayan hormonel değişimin de etkisiyle yüz ve vücudun bazı yerlerinde gözeneklerin tıkanması sonucu oluşan sivilcelerdir. Akne oluşmuş yerlere elle dokunulmaması çok önemlidir.Oluşmuş sivilceyle oynanması, koparılmaya çalışılması ciltte geri dönüşü zor problemlere yol açabilir. Aknenin olduğu yerde lekelenmelerin veya yaraların olmuşmaması için elle dokulmaması önerilir. Eğer sivilceyle oynandığı takdirde aknenin yayılması kaçınılmaz bir durum haline gelir.Aknenin tedavisi için mutlaka bir dermatologa başvurulması ve tıbbi tedaviye başlanması gerekir. Aknenin başladığı yaş, şiddeti, yağ bezlerinin sayısı ve büyüklüğü hastanın genetik özellikleriyle ilişkilidir. İnsülin direnci akneye neden olabilmektedir. Kilo artışıyla birlikte aknenin şiddeti artar ve azalması ile şiddetinde azalma olur. Yumurtalıklarda kist olarak bilinen polikistikover sendromu ve erkeklik hormonu androjenin artması da akneye yol açabilmektedir.Akne oluşumu gözeneklerdeki kirlerin birikmesi ve cilt tipiyle de bağlantılı olarak sorunlar yaratması çokça gözlenene durumlardandır. Kişi kendi cilt tipini bilip ona göre cilt temizliğini yaptığı takdirde akne oluşumunun önüne geçebilmesi mümkündür.

Akne tedavisi için öncelikle bir doktora gidilmesi önerilir. Uzmanlardan alınacak yardımla daha sağlıklı ve kesin çözümlü bir tedavi uygulanır. Vücut tipinden vücut tipine değişiklikler gösteren akne bazı kişilerle basit bazı kişilerde ise ağrılı bir süreç geçrilmesine neden olur. İltihabı yüksek akneler için doktorun uygun gördüğü antibiyotik tedavisi uygulanabilir. Hekiminiz tarafından verilen kremler akne tedavisinde önemli rol oynar. Kadınlarda akne tedavisinde ise hormon düzenleyici ilaçlar tercih edilebilir. Gerekli hormon testleri yapılarak bu tedaviye başalanabilir. Doktora danışılmadan kullanılan hormon ilaçları veya antibiyotikler vücudunuzda daha büyük problemlere yol açabilir.

 

Akne izleri hakkında detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü