Meme Estetiği

Meme Estetiği Nasıl Uygulanır?

Ameliyat 18 yaşından büyük, meme gelişimini tamamlamış, genel sağlığı iyi kadınlara uygulanır. Kişinin şikâyetine uygun seçenekler değerlendirilir. Ameliyattan en az bir hafta önce sigara ve alkol kullanımı bırakılmalı, kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamaya özen gösterilmelidir. Meme estetiği, genellikle göğüs büyütme, küçültme ve dikleştirme yöntemlerini içerir.

Göğüs büyütme ameliyatında hastanın kendi dokusu kullanılabilir ya da meme protezlerinden faydalanılabilir. Bir hastaya  meme küçültme ameliyatı)uygulanacaksa öncesinde sağlık taraması yapılır ve hastanın talepleri doğrultusunda ameliyata uygunluğuna karar verilir. Ameliyatlar çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Memelere uygulanacak ameliyat türüne göre kesi atılır ve işlem gerçekleştirilir. Memenin yanına veya altına küçük bir kesi uygulanarak implantın doğrudan meme dokusunun ya da göğüs kasının altına yerleştirileceği bir cep oluşturulur.

İmplant yerleştirildikten kesi atılan yer dikiş vb. yöntemlerle kapatılarak bandajlanır. Fazla kan veya sıvıyı boşaltmak için cilt altına küçük, ince bir tüp bağlanabileceğinden hastanede 1 gün kalmak gerekebilir. Ameliyatın ertesi gün pansuman sargısı azaltılarak sütyen takılır. Bir iki hafta süreyle meme etrafında yanma hissi olabilir. 2-3 hafta meme fizik teması hassas ve ağrılı olabilir. İlk 2 haftada, ameliyat edilen bölgede hafif bir şişlik olabilir ama 3. ve 4. haftalarda kademeli olarak azalır.

Herhangi bir enfeksiyon ve ağrı riskine karşı ilaçlar reçete edilir.Dikişler çözülebilir dikiş kullanılmadı ise 7 gün sonra alınabilir.
Hasta iyileşme sürecinde 1-2 kez takip randevularına gidebilir.

Meme Başı Estetiği

Meme Küçültme

Meme Büyütme

Jinekomasti

Meme Estetiği ile İlgili Sıkça Sorulanlar

Menü