Beden Estetiği

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe, fazla olan karın derisinin ve yağ dokusunun uzaklaştırılması, alttaki kasların sıkılaştırılması ile elde edilen düz karın elde etme yöntemidir. Bu yöntemle aynı zamanda doğum sonrası oluşan göbek altı çatlaklarından kurtulmak da mümkündür. Hem kadın hem de erkek için uygulanabilir

 • Karın germe ameliyatı sonrasında fit ve gergin bir vücuda sahip olunmaktadır
 • Güzel görünen bir göbek deliğine sahip olunur
 • Güçlü karın kaslarına sahip olunur
 • Sarkan karın derisi toparlandı için gergin durur
 • İç karın kasları sağlamlaştırılır ondan dolayı vücuttaki bozulmalar yok edilir
 • Vücuttaki yağlanmanın önüne geçilmiş olur
 • Gergin bir karın yapısı ve estetik bir beden ile birlikte güzel bir vücut görünümüne kavuşulur
 • Yara izi çok belirgin değildir. Yara izi iç çamaşır bölgesinin altında kalır

KOL GERME AMELİYATI

Üst kol bölgesinde aşırı sarkan, fazla derisi olan ve yağ dokusunda artış olan kişilerde yapılan ameliyattır. Özellikle obeziteye bağlı kilo verme operasyonları sonrası sıklıkla görülen sarkmalara uygulanır. Kişide yarasa kanadı tarzı sallanan yağ ve deri bulunur. Bu hastalar en uygun adaylardır. Yağ çekme yöntemi ile kombine kullanılır.

Kol germe estetiğinin hastalara sağladığı avantajlar bulunmaktadır. Kol germe estetiği avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Sarkan bölgenin yerini estetik bir görünüm almaktadır.
 • Kişilerin kendilerine olan güveni geri gelmektedir.
 • Kol derisine sıkı ve genç bir görünüm sağlar.
 • Kesi yapılan yerlerin dikiş izleri gizlendiği için kötü bir görünüm ortaya çıkmaz.

Kol Germe Ameliyatı

Kalça Büyütme

KALÇA BÜYÜTME

Kalça büyütme; protez implat, yağ enjeksiyonu veya kombinasyonları ile kalça şekil ve boyutlarını arttırma operasyonudur. Kalça boyutlarını küçük bulan, şekli ve simetrisinden memnun olmayan ve beklentileri gerçekçi olan tüm hastalara yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça hem hacim kazandırma hem de şeklinden memnun olmayan hastalara uygulanır.

YAĞ ENJEKSİYONU

Yağ dokusu, son dönemde kullanımı artan iyi bir yumuşak doku dolgusudur. Kişinin kendi yağ dokuları kullanılır. Bu yüzden ucuz ve kolay elde edilebilir, hiçbir yan etkisi ve alerjik etkisi bulunmaz. Alınan bu yağlar belli işlemlerden geçirildikten sonra vücudumuzdaki her alan için dolgu maddesi olarak kullanılabilir.

Yüzdeki ve vücudumuzdaki boşlukları doldurma amaçlı , cilt kalitesini arttırma amaçlı (radyoterapili kalitesiz cilt alanlarının altına) , yara izlerini giderme amaçlı (atrofik skar doldurma) , meme estetiğinde daha iyi sonuç alma amaçlı (kompozit meme büyütme) , yeniden meme oluşturma (meme rekonstrüksiyonu revizyon cerrahisinde) amaçlı kullanılabilir. Verilen yağlar o bölgede yaşamaya devam edeceği için geçici değil daha kalıcı bir doldurma işlemi yapılmış olur. Ayrıca kök hücre içeriğinden dolayı da aktarılan bölgede cilt/ vecilt altı doku kalitesinde kalınlığında artışa neden olur.

Yağ Enjeksiyonu

Beden Estetiği ile İlgili Sıkça Sorulanlar

Menü