Genital Estetik

VAJİNA DARALTMA

 

Kadınların sıklıkla karşılaştıkları, yaş bağımsız ve tabu olarak gördüğü vajinal şikayetleri yeni bir teknoloji ile artık ameliyatsız yok olabilmektedir.

Cilt yenilemede kullanılan CO2 lazer ile Femilift teknolojisi birleşerek vajinal şikayetler ofis şartlarında azaltılıp yok edilebilmektedir. Bu teknoloji ile vajinal daraltma,  strese bağlı idrar kaçırma, vajen kuruluğu, genital cilt rengi koyuluğu gibi şikayetler tedavi edilir.

Doğuma ve yaşa bağlı olarak vajinal duvarlarda atrofi gelişir, bağ dokusu ve kollajen azalır. Lazer tedavisi ile kollajen üretimi artar ve yeniden yapılanma süreci aktive edilmiş olur. Böylece vajinal daralma ve stres idrar kaçırmada çok başarılı sonuçlar elde edilir.

Strese bağlı idrar kaçırmada erken evrelerde önleme ve tedavi, ileri evrelerde ise ilerleme sağlanır.

VAJİNA DARALTMA

İÇ DUDAK ESTETİĞİ

İÇ DUDAK ESTETİĞİ

 

Kadınlara yönelik cinsel organ estetiği içinde en sık yapılan ameliyatlardan birisi küçük dudak olarak da bilinen labium minus adı verilen vajina iç dudak küçültme ameliyatıdır. Bu işleme iç dudak estetiği ya da labioplasti denir. İç dudaklar, dış dudakların arasında yer alır. İnce deri kıvrımı şeklinde ve klitoris üst kısmından başlayarak, sağ ve sol taraflardan vajina girişinin arkasına kadar uzanır. Önden arkaya doğru giderek incelir ve vajina arkasına doğru yaklaştıkça belirsiz bir hal alır. Ortalama uzunlukları 4-6 cm., genişlikleri de 1-2 cm. olur. Şekil ve büyüklükleri kişiden kişiye, ırka ve yaşa göre oldukça değişken olur. Estetik görünüm açısından değerlendirilecek olursa, iç dudakların dış dudaklardan hafifçe taşması normal olarak kabul edilir.

DIŞ DUDAK ESTETİĞİ

 

Kadın cinsel organlarında doğuştan olan şekilsel farklılıklar ya da yılların ilerlemesiyle ortaya çıkan normal değişiklikler ve vajina estetiği birçok kadında psikolojik rahatsızlığa, mutsuzluğa ve komplekse yol açabilir. Böyle bir durum, kadının cinsel hayatını etkiler ya da kadının cinsel ilişkiye girmesine de engel teşkil edebilir. Vajina estetiği açısından büyük dudaklar ya da dış dudaklar, kadın cinsel organının yani vulvanın dışarıdan bakıldığında görünen kısmıdır. Dış dudakların şekli, büyüklüğü ve dolgunluğu ise estetik açıdan en göze çarpan faktörlerdir. Bazı genç kadınlarda bu dış anatomik yapıların bir kısmı ya hiç gelişmemiş, ya az gelişmiş, ya asimetrik olarak gelişmiş ya da fazla gelişmiş olarak karşımıza çıkar.

DIŞ DUDAK ESTETİĞİ

Menü