Anti-aging burun estetiği işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yaşlanma ile beraber burun boyutlarında büyüme ve burun ucun da aşağı doğru eğilme meydana gelebilmektedir. Aynı zamanda burun boyutları sabit kalsa bile yaşlanma ile beraber yüzün diğer yumuşak yapıları yer çekimi etkisi ile aşağı doğru yer değiştirdiği için burun anatomik yapıları daha belirgin hale gelip yaşlı ifadeye katkısı olmaktadır.

Bu tip hastalara tek başına burun estetiği uygulansa bile kişiye gençlik ifadesi  verilecektir. Aynı zamanda bu hastalar yüz gençleştirme prosedürlerine de aday hastalardır. Aynı seans da yüz germe, boyun germe,  göz kapağı estetiği, çene estetiği, yağ enjeksiyonları ya da botulinum toksin enjeksiyonları, dolgu uygulamaları eklenebilmektedir.

AMELİYAT ÖNCESİ

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, ameliyat sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi, gerekli tahlil ve tetkikler yapılır.

AMELİYAT

Genel anestezi altında, 1-2 saat  sürede doğal görüntü elde edilecek gerekli işlemler yapılır. Hastanın yüz yapısına göre ek gençleşme prosedürleri (yüz germe, boyun germe,  göz kapağı estetiği, çene estetiği, yağ enjeksiyonları, botulinum toksin enjeksiyonları, dolgu uygulamaları, vitamin uygulaması, lazer ile resurfacing)  eklenebilir. Özel atel uygulama, gerektiğinde silikon burun tampon uygulaması yapılabilir.

AMELİYAT SONRASI

Kısa sürede beslenme başlar, ilk 24 saat soğuk uygulama, atel ıslatılmadan ertesi gün banyo, tampon çıkarılması 2-3. Gün, atel çıkarılması 7. Gün, işe geri dönme 1-2 hafta sonra, hafif egzersiz 3 hafta sonra, ağır egzersiz 6 hafta sonra, gözlük kullanımı 6 hafta sonra yapılır. Yüzde morarma ve şişlikler görülebilir ortalama 2-3 hafta sürer. Tam iyileşme 6 ay- 1 yıl sonundadır. (burun işlemlerine eklenen prosedürlere göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.)

Anti-aging burun estetiği nedir hakkında detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü