Bacak Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Düzgün ve pürüzsüz bir bacak görünümü, bir çok kadının sosyal yaşamını etkilemektedir. Çarpık kemik yapısı, sarkık derileri, orantısız bacak kalınlığı, selülit ve çatlaklar, kadınların bireysel özgürlüklerini kısıtlamakta, giyimini istediği gibi değil, bu sorunlara yönelik olarak seçmektedir. Bacak bölümü dizin hemen üzerinden başlayıp ayak bileğine kadar uzanan bölge olsa da kalça ve ile de uyumlu olması gerekmektedir. Bu açıdan bacak estetiği, kalça bölgesi, basen, diz, baldır ve ayak bileği bölesine kadar tamamını kapsamaktadır. Bacak estetiği yöntemleri kişinin kemik yapısına, cilt ve doku bozukluğuna, yağ fazlalığına göre değişiklik göstermektedir. Doğuştan gelen X-O bacak gibi genetik bozukluklarda çok fazla oynama yapılamasa da, istenmeyen görünümlerde oldukça başarılı iyileştirmeler görülmektedir.

Bacak estetiği operasyonlarının bir çoğu non invasive yöntemlerdir. İnvasive yöntemler genellikle iskelet bozukluklarında kullanılmaktadır. Çok ince bacaklarda dizin arkasından 2 cm lik kesiler ile girilerek baldırlara silikon protezler uygulanabilir, diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında kalınlık farkı mevcut ise, her iki bacak arasında kalınlık ve şekil farkı var ise veya bacaklar çarpık bir görünüme sahip ise bacak protezi operasyonu ile bu sıkıntılar giderilebilmektedir. Bacak estetiği ameliyatları genellikle 1-2 saat sürmektedir. İyileşme süresi uzun olmakla birlikte, anestezi kaynaklı ve yara iyileşmesi sürecinin belirli komplikasyonları olabilmektedir. Ama sonuçlar doğru yöntemin uygulanmasıyla istenildiği gibi olmaktadır. Liposculpuring, bacak bölgesinde bulunan fazla yağların alınması, gerekli olan bölgelere transferidir, non invasive yöntemdir.  Zeltiq- Coolsculpturing yöntemi, vakumlu yağ dondurma sistemidir, non invasivedir. Ultrashape V3 ses dalgaları ve radyofrekans ile uygulanan non invasive selülit tedavisidir. Thermage CPT yöntemi 40 yaş sonrası hastalarda uygulanan kollajen hücrelerin kısaltılmasıyla sıkılaşma sağlayan non invasive tedavi yöntemidir. Fraxel dual tedavisi, fraksiyonel lazer ile uygulanan çatlak giderme tedavisidir ve non invasivedir.

Bacak estetiği uygulaması yapılmadan önce hastaya tam bir vücut analizi uygulanmalı ve tedavinin uygun olup olmadığına uzman doktorlar eşliğinde karar verilmelidir. Hamile olan kadınlar, dolaşım bozukluğu olanlar, kalp pili ve ritim bozukluğu hastalığı olanlar bacak estetiği tedavisini yaptırmamalı veya doktor gözetimi altında yaptırmalıdır. En az 3 hafta öncesinden kanama süresini uzatan ağrı kesici ve  bitkisel ilaçlar kullanılmamalı operasyonun sağlıklı bir şekilde geçmesi sağlanmalıdır. Bacak estetiği operasyonlarının emzirme dönemine etkisi görülmemektedir. Operasyon sonrasında düzenli diyet ve egzersiz yapmak, bol sıvı tüketmek oldukça önemlidir.  Kalıcı bir sonuç elde etmek için düzenli doktor kontrollerine gitmeli doktorun önerdiği her adım titizlikle uygulanmalıdır.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

Menü