BACAK GERME

BACAK GERME

Karın gibi uyluk bölgesinde de aşırı sarkma, fazla yağ dokusu ve fazla deri bulunabilir. Sık kilo değişimler ve yerçekimi etkisi ile istenmeyen görüntüler oluşur.  Amacımız uyluk germe ile o bölgede düz bir görüntü elde etmek, fazla olan yağ ve deriden kurtulmaktır.

NE ZAMAN UYGULANIR?

Her zaman uygulanabilir. Özellikle sağlıklı bir yaşam, spor ve diyet ile sabit kilonuza ulaştıktan sonra dirençli yağ bölgelerinizden kurtulmak için ideal bir ameliyattır.

NERELERE UYGULANIR?

Kasık bölgesinden kesilerle uyluk iç yüzü gerdirme yapılabilir ya da bikini hizasında sırttan yapılan kesilerle yan uyluk germe yapılabilir.

AMELİYAT ÖNCESİ

Kişi hakkında medikal bilgi alınır, genel vücut muayenesi yapılır. Yağlanmanın ve sarkıklığın fazla olduğu uyluk bölgesi muayene edilir. bölgeler belirlenir. Cilt elastikiyetine bakılır. Kişi ile beraber doktorunuz en uygun yöntemi belirler. Uygun fotoğraflama yapılır.

AMELİYAT

Genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık ameliyat süreli 2-2,5 saat kadardır. Kasık bölgesine paralel yatay kesi ile girilerek fazla olan yağ ve deri çıkarılır. Ameliyat bölgesine dren yerleştirilir. Destekleyici özel korse giydirilir.

AMELİYAT SONRASI

Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası yürütülür. Ertesi gün taburcu edilir. Ağrı şişlik ve morluk o bölgelerde olabilir. İki-üç içinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4-6 hafta giyilir. 10-12 gün içinde işe geri dönülür. Ağır aktivitelere 1-2 ay sonra izin verilir. Ameliyat sonrası özel diyet önerilir.

Menü