Bacak İnceltme Operasyonu Yapan Doktorlar

Bacak inceltme operasyonu mevcut yağların alınması işlemidir. Bu operasyon Liposuction ile yapılmaktadır. Cerrahi müdahale ile bacaktaki yağların alınması işlemi bacak germe işlemi olarak bilinmektedir. Bu operasyon bacak estetiğinde en çok kullanılan yöntemdir. Bu operasyonlarda hastanın isteğine göre üst bacak inceltme ve iç bacak inceltme tarzında uygulamalar yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında incelik için düzenli olarak spor yapmanız ve mevcut bacak inceliğini korumanız gerekmektedir. Sigara ve alkol kullanıyorsanız uzak durmanız bu süreç için önemli bir faktördür. Bacak inceltme öncesinde 6-8 saat kadar bir şey yememek gerekmektedir. Özellikle gece yarısından itibaren veya yatmadan önce birşey yiyip içmek hem genel sağlığınız bakımından hem de kilo fazlalığı yaratması bakımından kaçınılması gereken bir durumdur.  Operasyon için 18 yaş ve üzerinde olan herkes hür iradesi ile ameliyat olmak için karar verebilmektedir.

Bacak İnceltme Operasyonu Yapan Doktorlar

Bacak inceltme operasyonu sırasında bacaklara küçük bir kesi açılması gerekli olabilir. Oldukça küçük olan bu kesi belli bir sonra belirsiz hale gelecektir. Yalnızca çok dikkatli bakan doktorlar bu kesiği fark edebilir. Hastaların ten renkleri birbirinden farklı olduğu için bazı kişilerde bu kesi daha az belirgin olacaktır. Özellikle esmerler kesi izinin gizlenmesi konusunda daha avantajlıdır.  İç bacak inceltmede ise farklı teknikler kullanılabilmektedir. Buna uzman hekim ve kişinin istekleri sonrasında karar verilir.

Liposuction sonrası genel olarak hastalar 1 ila 7 gün içinde normal yaşantılarına dönebilecek hale gelmektedirler. Ancak özellikle çok fazla yağ alınan durumlarda hasta kendini sersemleşmiş ve halsiz hissedebilir. Ayağa kalktığında baş dönmesi gibi problemleri olabilir. Eğer bu şekilde şikayetleriniz olursa bol sıvı almanız ve beslenmenize dikkat etmeniz, eğer operasyona kan değerleriniz düşük girdiyseniz demir ilaçları kullanmanız önerilir.

Bacak İnceltme Operasyonu Yapan Doktorlar ile ilgili daha fazla bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sormak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü