Botoks Öncesi ve Sonrası Görünümü

Botoks Clostridium Botulinum bakterisinin yaptığı proteine verilen addır. Botulinum toksin kelimelerinin kısaltışmış haline denir. Doğru kişiler tarafından yapılıyorsa tedavi edici ve onarıcı etkisi yüksektir. Botoksun yan etkisi olmaması ve cerrahi müdahale gerektirmeden bir tedavi yöntemi olması kaşların kaldırılmasına ve kırışıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Botoksun bir diğer özelliği de aşırı terlemeyi önlemesi ve migren tedavisinde ise de uygulanabilmesidir. Daha fazla bilgi için sayfamızı inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aynı zamanda diş gıcırdatma tedavisinde de kullanılan botoks ameliyatsız çene estetiğinde de kullanılabilir.

Botoksun uygulandığı bölgeler ise

Alın bölgesindeki kırışıklıklar

Dudaklara burundan uzanan çizgiler

Kaşların arasındaki veya ortasındaki çizgiler

Yanaktaki sarkan doku

Boyun ve göğüsteki çizgi ve kırışıklıklar

Botoksla orta veya ince olan çizgileri ortadan kaldırmak için ameliyat kullanmadan tedavi yöntemi göz çevresindeki kırışıkların giderilmesine yardımcı olur. Botoks yapılacak yerlerin kişinin kendi mimik yapısına özel olarak yapılan botoks yüze tazelenmiş doğal bir ifade verir.

Botoks Öncesi ve Sonrası Görünümü

Botoks, deriye bağlı yüzeysel kasları gevşeterek, kırışıklıkları rahatlatmak ve yumuşatmak için uygulanır. Kasların gevşemesi ile daha fazla kırışıklık oluşması engellendiği gibi daha taze bir görünüm ortaya çıkar. Tekrarlandıkça daha uzun süreli etkiye sahip olarak ciltteki kırışmayı yavaşlatır.

Botoks uygulaması aynı zamanda, çene kaslarını rahatlatarak yüzdeki genel gerginliği de azaltır. Böylece stres ve diş sıkma sorunu için de faydalı olur

Botoks hamilelere ve emziren ebeveynlere kullanılmaz. Son derece güvenilir bir yöntem olmasına rağmen uygulama sırasında karşıdaki kişinin cilt tipine de bağlıdır. Ufak kızarıklık ya da hafif bir baş ağrısı da yapabilir.

Botoks nasıl uygulanır sorusuna yanıt ise ince uçlu bir enjektörle yapılır ve uygulanacak doz karşıdaki kişiye bağlıdır.

Botoks sonrası ise 1-7 saat arası yüz üstü yatılmamalı, baş aşırı eğilmemeli ve makyaj yapılmamalıdır. Aynı gün içerisinde banyo yapılabilir ama hamam sauna gibi aşırı sıcaklık ve nem oranı yüksek olan alanlardan uzak durulmalıdır. Botoksun etkisi ise 3-5 gün içerisinde görülmeye başlanır. Tam etkinin oluşmasının ardından 15-20 gün arası bir sürede gerçekleşmektedir

Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer?

4-6 ay kadar sürer. Düzenli tekrarlanırsa süre daha çok uzayabilir.

Cerrahideki gibi kalıcı bir etkisi yoktur, kişinin ihtiyacına göre de tekrar edilmesi gerekebilir. Mimik kullanımı çok fazla olan insanlar botoksa daha çok ihtiyaç duyar. Ve cilt tipinede bağlıdır.

 

Botoks Öncesi ve Sonrası Görünümü

Clostridium Botulinum adlı bakteri tarafından üretilen bir toksin olan Botoks, maliyeti yüksek olan bir üründür. Uygulanacak alanın büyüklüğüne ve ihtiyacına göre fiyatı değişebilir. Ucuz görünen uygulamalar araştırılmalıdır. Daha fazla bilgi almak için bizi takip edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü