Botoks sonrası kişi aynaya baktığında, mimiksizken yüzünde sadece hafif bir aydınlanmış, dinlenmiş, tazelenmiş bir yüz görür. Sanılanın aksine botoks sonrası yüzde garip, şaşkın, donuk bir ifade oluşmaz. Botoks öncesi ve sonrası kıyaslaması, ayna karşısında mimik yaparken anlaşılır. Örneğin aynanın karşısına geçip kaş kaldırma (şaşırma) hareketi yapan kişi, öncesinde alnında yatay uzun çizgiler görürken, botoks sonrasında kaşlarını kaldırınca çizgilerin oluşmadığını görür.

Botoks enjeksiyon şeklinde uygulanır. Çok ince uçlu, insülin iğnesi benzeri enjektörler kullanılır. Enjeksiyon sırasında çok hafif bir ağrı hissedilebilir. Mimik kaslarının hareketlerinde azalma istendiğinde mimik kaslarının içine, terleme şikayetlerinin azalması istendiğinde ise deri içine enjeksiyon yapılır. Botoks’un miktarı ve kuvveti, yeniden tedavi etme sıklığı ve sinir-kas tamirinin hızı gibi birçok bireysel faktöre bağlıdır. Botoks hedeflenen kaslara yerleştikten sonra, zayıflama etkisi, 3-5 gün sonra ilerleyici bir biçimde artar ve bu artış en az iki hafta sürer. Botoks yan etkileri çok fazla değildir.

Daha fazla bilgi için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Botoksta Görülebilen Yan Etkiler

Genelde geçici olan yan etkiler uygulamadan bir süre sonra kaybolurlar. Zaman zaman işlem sonrası bire baş ağrısı hissedebilir. Baş ağrısı, genelde 24 saatten kısa bir sürede ortadan kaybolur. Bazen şişlik ve morarma meydana gelmektedir. Ancak bu etki genelde birkaç gün içerisinde ortadan kalkar. Botox sonrası olışabilen kaş seyirmesi geçicidir. Ancak geçmediği durumlarda dondurma işlemi ile eski haline kolaylıkla getirilebilir.  Botoks yapılan bölgede uyuşma hissedilebilir. Bu tedavi gerektirmeyen bir durumdur. Sebebi genellikle, oluşan his değişikliğidir.

Botoks esnasında kaslara enjekte edilen enjeksiyonlar, genelde iyi bir şekilde sterilize edilir ve çok az yan etkiye neden olurlar. Bazen, ilacın etken maddesine karşı aşırı duyarlılığı bulunan kişilerde nadir de olsa ciddi yan etkiler görülebilir.Bu nadiren görülen yan etkilerden bazıları: Enjeksiyon bölgesinde ağrı, kızarıklık ve ödem, hafif mide bulantısı, yakın kaslarda geçici felç, yutma zorluğu, boyun zayıflığı, grip benzeri belirtiler, safra kesesi işlev bozuklukları, kurdeşen, ateş, titreme, hırıltı, ağız kuruması, çift görme ya da görme duyusunda azalma, kanama, şişme ,alt göz kapağı kaslarında zayıflık, vücut genelinde kas zayıflığı, konuşma problemleridir.  Bu problemler, hastaların %1 ila %2si arasında görülen, nadir ve geçici yan etkilerdir.

Alerji çok çok nadir olmakla birlikte tüm ilaçlarda olduğu gibi duyarlı olan kişilerde kaşıntı, vücutta kabarmalar gelişebilmektedir.

Botoks, yan etkileri az ve hafif olan güvenilir bir işlemdir.

 

 

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Menü