Burun Estetiği Burun Kemiğine Zarar Verir Mi?

Burun estetiği işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz

Çoğu insan burun kemiklerinin, burun estetiği ameliyatı sırasında kırılacağı konusunda endişe duyarlar. Burun estetiğinde burnun kırılması sürecinin bazı durumlarda yapıldığını, bazı durumlarda ise yapılmadığını söyleyebiliriz. Burun kemerini ortadan kaldırma sürecinde burun kemiğinin kirilmasi, oluşan “açık çatı” görünümünün yok edilmesinde kullanılır. Bu adım olmadan, burun çok geniş bir görünüme sahip olabilir. Diğer genel bir neden ise, burnun şekilsiz ve egri bir görünüme sahip olmasıdır. Sadece burun ucunun düzeltilmesi gerektiği durumlarda burun kemiğinin kırılmasına gerek kalmaz. Burun kemiğinin kırılmasına ihtiyaç duyulan durumlarda, iyileşme sürecinin uzadığını söyleyebiliriz.

Görüldüğü üzere burun estetiği sırasında burun kemiginin kırılması hangi burnun yapisina bağlıdır. Kırma işlemi özel bir burun kesme aletiyle gerçekleştirilir. Hastalar anestezi ile uyutuldukları için operasyon sırasında ne olduğunu hissetmezler. Burun kırma işleminde hissedilen ağrının, hafif bir baş ağrısı ile eş değer olduğunu belirtelim. Tüm bunlarla birlikte burun kemiğine genel bir zarar gelmesi, burun estetiğini uzman bir doktorun uygulaması halinde söz konusu değildir. Son donemlerde burun kemiginin  kirilmadan mikromotor yardimi ile sekillendirilmesi basari ile uygulanan bir yontemdir, bu yontem sayesinde burun kemiginin kirilmasinin gerektigi vakalarin sayisinda azalma olmustur.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü