Burun Estetiği İyileşme Süreci

Burun estetiği burun şeklinden memnun olmayanların yaptırdığı cerrahi bir ameliyattır. Yapılan estetik operasyonlar içerisinde en fazla uygulanan estetik operasyondur. Burun yapısından memnun olmayan kişilerin tercih ettiği bir işlemdir. Genel olarak estetik görünümün yenilenmesi konu olsa da bazı durumlarda cerrahi olarak müdahale edilmesi gereken durumlarda olabilmektedir. Bazı burun yapıları kişilerin nefes alma ve konuşma gibi fonksiyonlarını etkiler. Bu sebepler ile cerrahi operasyon gerekebilmektedir. Tıbbi bir operasyon olduğu için estetik olarak herkese rahatlıkla uygulanabilen bir işlem değildir. Öncelikle operasyonun uygulanabilmesi için belirli bir yaş sınırı vardır. Bu sınır kadınlarda 16 ve erkeklerde ise 18’dir. Cerrahi bir müdahaleye engel olabilecek bir unsur olamaması da önemli bir diğer konudur. Detaylı bir muayene sonrasında engel teşkil edebilecek bir durum yok ise işlem uygulanabilir. Burun estetiği zor bir süreçtir ve engel teşkil edebilecek durumlar dikkatle incelenmelidir.

İyileşme Süreci

Burun estetiği genel anestezi altında yapılabilecek bir operasyondur. Çok nadiren lokal anestezi ile uygulanabilir. Bu sebeple açık ve kapalı olarak ifade edilen bu yöntemlerde açık operasyonda doktorunuz burun içini daha iyi görebildiği için çok daha etkin bir şekilde müdahale edebilmektedir. Hastalar, burun estetiği sonrasında genellikle hafif bir ağrı ve sızı hissederler. Bazı hastalar yalnızca şişmiş yüz ve burun dokularından kaynaklanan burun tıkanıklığından, şişlikten ve yüzde ortaya çıkan morarmadan şikayetçidirler. Bunlardan dolayı rinoplasti, yüz estetiğinizi dönüşüme uğratabilecek ve solunum problemlerinizi ortadan kaldırabilecek, güvenli ve oldukça popüler bir ameliyattır.

Burun estetik ameliyatları yapılacak operasyona bağlı değişmektedir. Yani septum eğriliği ya da farklı sorunları yoksa operasyon 2-2,5 saat sürebilmektedir. Sadece burun ucu şekillendirilecekse bu işlem daha da kısalmaktadır. Ancak burun estetiği ile birlikte burun içinde bir deformite, sekonder cerrahi denilen daha önce ameliyat olmuş hastaya, kaburga kemiklerinden yeniden burun yapmak gibi komplike cerrahilerin süresi 6-7 saate kadar sürebilmektedir.

Sizlere Burun Estetiği İyileşme Süreci konusunda alabileceğiniz daha detaylı bilgi ve merak ettiğiniz sorular için bekleriz.

Burun Estetiği İyileşme Süreci ve detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü