Çene Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Nedir ? Vücut Estetiği çeşitleri nelerdir ?   bunları öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Plastik cerrahi, vücut üzerindeki yapıları yeniden oluşturma, yenileme ve ciddi doku kaybı yaşanan yerlerin onarılması ve her türlü estetik işlemi kapsayan bir yapıdır. Plastik cerrahinin tarihçesi ise Antik mısıra ait Edwin Smith Papirusüna dayanmaktadır. Kaynakta ise burun kemiğinin düzeltilmesinden bahseder.

Vücut estetiği çeşitleri:

  • Rinoplasti (Estetik burun ameliyatı),
  • Liposuction (Yağ alma ameliyatı),
  • Meme büyütme, küçültme,
  • Blefaroplasti (Göz kapağı düşüklüğü),
  • Karın germe,
  • Yüze ve dudağa yağ enjeksiyonu,
  • Kepçe kulak ameliyatı,
  • Botox, dolgu uygulamaları

 

Bu estetik ameliyat çeşitleri, hastalar tarafından tercih edilebileceği gibi doktorlar tarafından da önerilebilir.

Estetik Ameliyat Nasıl Yapılır?

Fiziksel olarak daha estetik bir görünüm elde etmek için estetik ameliyat tercih edilebilir. Estetik ameliyatlar, rutin olarak uygulanan ve iyileşme süresi görece kısa olan operasyonlardır. Ancak, ameliyatın türüne göre uygulama şekillerinde farklılıklar görülür. Burun estetiği, en çok tercih edilen ameliyatlardandır. Bu işlem esnasında, burun şekillendirme, yeniden biçimlendirme, küçültme, burun ucu kaldırma, eğriliği düzeltme gibi pek çok uygulama yapılabilir. Hasta aynı gün içinde taburcu olabilmekle beraber genelde bir gün hastanede misafir edilir.

Çene Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer

MEME BÜYÜTME NEDİR: Meme büyütme memeye cerahhi implantasyon, silikon jel ve salin solüsyonu ile doldurulmuş , bir göğüsün dairesel bir şekilde büyütülmesini sağlar. Bu dolgu maddelerinin içinde polipropilen meme implantı ve soya yağı gibi maddeler kullanılır. Kocaeli’de meme büyütme işlemi yaptırmak isterseniz doğru yerdesiniz.

Göğüs Büyültme Ameliyatının Riski Var Mıdır: Göğüs büyültme ameliyatıyla ortaya çıkıcak riskler arasında kanama ve enfeksiyon durumu olabilir ama bizim amacımız bunu en minimalize indirip gerekli önlemleri aldıktan sonra bu durum en aza indirilir.

Veya kişinin yağ dokusu ile de gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatlarımızda mevcuttur; genelikle hacmi küçük ve şekilli olan memelerde tercih edilir. Bu yöntemde, basın ve karın bölgesindeki yağ dokusu temizlendikten sonra meme dokusuna eklenir. Ve meme dışardan yancı cisim müdahalesi olmadan hacim kazanmış olur

MEME KÜÇÜLTME NEDİR: Meme küçültme Ameliyatının temelinde sarkan göğüs dikleştirme ve büyük göğsü şekillendirme ameliyatıdır. Kocaeli’de meme küçültme işlemi yaptırmak isterseniz doğru yerdesiniz. Aşırı büyük göğüsler pişik oluşumuna ve bel boyun ağrısına sebebiyet verebilir. Hatta bu pişikler yaralarıda dönüşebilir. Ayrıca meme ne kadar büyükse kanser riski de o kadar fazladır.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME AMELİYATININ RİSKİ VARMIDIR? Sorusu sıklıkla sorulan bir sorudur.

Meme küçültme işlemi sırasında memedeki fazla olan kısım alınır ve yapılan yeni araştırmalara göre kanser riskini azaltmaktadır. Kocaeli’de meme küçültme işlemi yaptırmak isterseniz doğru yerdesiniz.

 

ÇENE DOLGUSU NEDİR: Çene dolgusu çeneye istenilen formun verilmesi için yapılan işleme denir. Günümüzde popüler olan jawline dolgu yüz ve belirgin çene hattı için sıkça kullanılan bir yöntemdir. Aynı zamanda kaza sonucu çene hatları zarar gören hasta kolayca istediği çeneye ulaşabilir. Kocaeli’ de meme küçültme işlemi yaptırmak isterseniz doğru yerdesiniz

Kullanılan yöntemlerden biride hyaluoronik asitdir. Ve vücuda nem maddesi bulunan enjeksiyonlar salgılanır. Bir diğeride kendi yağından elde edilen yağ dolgusudur.

Çene dolgusu süresi ne kadar sürer? Çene dolgusu  tam anlamıyla 1 ve 7 arasında anca oturur. Çene dolgusunun kalıcılık süreside değişkenlik gösterir ve kişiye bağlıdır. Ortalama süresi ise 9 ila 18 ay arasında değişmektedir.

 

Burun estetiği sonrası iyileşme süreci: Siz ameliyattan çıktığınız anda iyileşme süreci başlar. Burun estetiği sonrası hastanede kalma işlemi hastaya bağlı kalmasına rağmen genellikle 1 gece kalınır ve ertesi gün taburcu edilir. Rutin kontroller yapıldıktan sonra evinize gönderilebilirsiniz. Toplumda sanıldığının aksine burun estetiği ameliyatı sonrası hastaların çoğunlukla ciddi ağrısı olmaz. Burunda hafif bir yanma ve  hissederler .

Çene Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer

Bizleri takip edebilir. Hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Menü