Cilt Yenileme İşlemleri Nedir?

Cilt yenieme işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yaşlanmayla birlikte cilt eski sıkı yapısını kaybeder. Cildin genç kalmasını sağlayan hücreler zamanla aktifliğini yitirir. Kolajen üretimi azalır ve elastik liflerin kaybolmasıyla ciltte sarkmalar meydana gelmeye başlar. Bu durum, özellikle kadınlar için oldukça rahatsız edici olabilir. Cilt bakımı ile önlenmesi mümkün olmayan deformasyonlar, lazer ile tedavi edilebilmektedir. Lazer tedavisinden sonra cilt daha canlı, gergin ve genç bir görünüm kazanmaktadır. Günümüzde giderek daha da popülerleşen cilt yenileme işlemleri sayesinde kişi olduğundan genç görünmekte ve güzelliğini koruyabilmektedir.Lazerle cilt yenileme işleminde kullanılan lazer cihazlarının tamamı cilde yüksek enerjili ışınlar gönderirler. Bu lazer ışınları cildin yapısında bulunan su molekülleri veya kromofor adı verilen ve renk içeren maddeler tarafından tutulurlar. Işık enerjisinin su ve kromoforlarca tutulması sonucu enerji ısıya dönüşür ve cildin ışığa maruz kalan bölgesini kontrollü olarak katmanlar halinde tahrip eder. Lazer atışlarına maruz kalma sonucu tahrip olmuş cildin güneş ve benzeri etkilerden yıpranmış ve kırışmış dış katmanlarının yerini, yeni oluşan taze cilt dokuları alır. Bazı lazerler cilt yenileme işlemini cilt dokularını tahrip etmeden sadece ısıtarak da sağlamaktadır.Cilt yaşlanmasında en etkili yöntemlerden biri CO2 fraksiyonel lazer tedavisidir. Çünkü bu lazer ciltte tam kat bir yenilenme sağlayan tek lazerdir. Cilt yapısının ve cilt lezyonlarının çok iyi tanınması gerekmektedir.İşlemden sonra 3-5 gün süren ciltte kızarıklık veya kahverengi bir pullanma olur. Kişi duş alabilir, bir gün sonra makyaj uygulamasında sakınca yoktur , nemlendirici kremle birlikte buz uygulanması oldukça yararlı olacaktır. Güneş ışınların yoğun olduğu yaz dönemlerde uygulama yapılmaz. Ekim ayı ve Nisan arasındaki dönem yapılması için en uygun zaman aralığıdır.
Cilt gençleştirme işlemi sonucunda cilt yapısı ve görüntüsünde gelişme sağlanabilir. Cildin leke ve izlerinin giderilerek daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşması hedeflenir. Lazerle cilt yenileme işlemi ile cildin elastikiyeti artar ve kırışıklıklar belli bir oranda azalır.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü