Diode Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Diode Lazer epilasyonla kristal soğutma özelliği sayesinde uygulama sırasında acı da, yanma da hissetmezsiniz.

Diode lazer 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen isimdir. Bu lazerler diğer lazer uygulamalarından farklı özelliklere sahiptir. Bu teknolojide kullanılan tedavi başlığı,-3 dereceye kadar soğutulur ve cildi yanık ve endikasyonlardan korur. Diode lazer uygulaması sabit atışlarla değil, kullanılan el cihazının cildin üzerinde “ütü yapar gibi” gezdirilmesiyle uygulanır buna ütüleme teknolojisi denir. Diode ütüleme lazerler diğer lazerlerden daha derine iner ve derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkili olurlar. Ayrıca diode ütüleme lazerler diğer lazerlerin görmediği ince siyah kıllarda dolayısıyla daha çok, yüz, sırt, kol ve üst bacak bölgelerinde etkilidir. Diode ütüleme lazerlerin en büyük avantajı ise tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

Bu yöntem ortalama 6 seansta başarı sağlayan bir yöntemdir. Yüz bölgesinde bir aylık aralarla uygulanır. Vücut bölgelerinde ise iki ay kadar arayla uygulanmaktadır. İşlemden sonra kıllar kendiliğinden dökülür. Bu dökülme erkek ve kadınlarda aynı şekilde olur. Kıllar yolunmamalıdır. İlk seansa gelirken kıllar kısaltılmayabilir. Fakat sonraki seanslardan üç dört gün önce evde kısaltma yapılması önerilir.

Daha fazla bilgi için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Pek çok lazer yöntemi kalın kıl karakterlerinde etkinliğini göstermektedir. Özellikle yüz, sırt ve kol gibi diğer lazer yöntemlerinin sorunlu olabileceği bölgelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle sanılanın aksine hem ince hem de kıl karakterlerinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Bu etkinin nedeni ise diode lazer enerjisinin derinlere kadar inebilmesidir.

Tüm vücut bölgelerinde başarılı olan bir epilasyon çeşididir. Kol, bacak, genital, koltuk altı, sırt, göğüs özetle tüm vücuttaki ince ve kalın kıllara etkili bir epilasyondur. Bu yöntemin teknik özelliklerinden dolayı yüz bölgesi gibi bölgelerde diğer epilasyon yöntemlerinden daha etkilidir. Bir epilasyon merkezinde bu nedenlerle mutlaka diode (diyot) bulunmalıdır. Kadınlarda en etkili epilasyon sistemlerinden biri diode epilasyon yöntemidir. Bu lazer yöntemi kadın vücudundaki tüm bölgelere rahatlıkla uygulanabilir. Tek başına kullanımı yaygındır. Bazen diğer lazerlerle kombine tedaviler içinde kullanılabilmektedir.

Yüzdeki kılların çok ince ve açık renkli olmasından dolayı daha çok yüz tüylerinde tercih edilmektedir. Bununla birlikte diğer yöntemler ince tüylerin daha da kalınlaşıp gözle görülür hale gelmesine yol açmaktadır. Ancak Diode Lazer Epilasyon yönteminde böyle bir yan etki ya da risk bulunmamaktadır. Diode lazer vücudun tüm bölgelerinde özellikle yüz bölgesinden genital bölgesine kadar rahatlıkla kullanılabilmekte ve başarılı sonuçlar vermektedir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü