Dövme silme işlemi acılı mıdır?

Dövme silme işlemi acılı mıdır? Günümüzde en başarılı dövme sildirme işlemi lazer ile yapılanlardır. Lazer ışını boyanın olduğu orta deri tabakasına ulaşarak yüksek ısısı ile boyaların parçalanmasını sağlar. Parçalanan boya, bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılır.

Dövme sildirme işlemi, nasıl ilerleneceği ve ne kadar süreceği açısından kişiden kişiye, hatta aynı kişide dövmeden dövmeye farklılık gösterir. Örneğin amatör dövmeler boya parçacıkları daha az ve derinin daha üst tabakasında bulunduğundan profesyonel dövmelerden daha kısa sürede silinir, el ve ayak tabanındaki dövmeler derinin kalın olmasından dolayı daha zor silinir.

İŞLEM ÖNCESİ

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez. İşlem öncesi güneşlenme veya solarium yapılmamalıdır.

İŞLEM

Topikal (yüzeysel) anestezikler işlemden once 15-20 dakika once uygulanır. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere lazer atışları  uygulanır. Kızarıklık ve ısınma hissi oluşur eşzamanlı soğuk uygulama yapılır. İşlem zamanı dövme boyutuna gore değişiklik  gösterir, yaklaşık 15-30 dakika kadar sürer.

İŞLEM SONRASI

İşlemden sonra deri onarıcı kremler önerilir. Yaklaşık 24 saat sonar vazelin sürülerek banyo yapmaya izin verilir. Uygulanan bölgede kızarıklık ve şiişlik oluşur, daha sonar kabuklanma görülür ve 1-2 hafta içinde kabuklar da iyileşme olur.  Kişinin günlük aktivitelerine engellemez işe gidilebilir.

Seanslar halinde yapılmalıdır. Yaklaşık 2 -3 ay ara ile yapılır. Seans aralıkları yara iyileşme faktörlerine bağlı değişiklik gösterebilir. Seans sayısı ise kişiye gore ve dövme yapısına gore değişiklik gösterir. Koyu renkli dövmelerde 1-2 seans yeterli olabilirken bazen 10 seans kadar bile gerekli olabilir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü