En iyi cilt bakımı yapan yerler

Kliniğimizde hastalarımıza estetik işlemlerin yanında cilt bakımı ve psikolojik danışman desteklerimizde mevcuttur. Cilt bakımı cilt yenilemekten ziyade cildinize gerekli bakım ve onarımın yapılarak yaşlılığın önüne geçilmesi ve cildinizdeki tahrişlerin giderilmesi yoksa oluşumunun engellenmesi işlemidir. Çeşitli krem vb. uygulamalar ile cildinizi korumaya yönelik işlemler sağlığınızı hiç bir şekilde tehlikeye atmayacaktır.  Cilt yenileme işlemi estetik cerrahı tarafından uygulanan bir cerrahi operasyondur. En iyi cilt bakımı yapan yerler sorunuza sizleri kliniğimizde ağırladıktan sonra sizin yanıt vermenizi isteriz 🙂

Derinin üst tabakasının sıyırılıp alttaki tabakaların yenilenmiş derinin oluşturulması işlemidir. Bu ameliyat aslında kimyasal olarak soyma ve lazer ile yapılan cilt yenileme işlemlerine denk sonuçlar almayı hedeflemektedir. Ancak hepsinde iyileşme ve bakım süreçleri farklılıklar gösterir.

Cilt yenileme ameliyatı uygulanacak bölgeye göre 30 dk ve 2 saat arasında sürebilmektedir. Ufak bölgesel uygulamalar dışında hastanın uyutulup ameliyat olması önerilmektedir. Yağ ve ter bezleri ağırlıklı olarak yüzlerde çeşitli bölgelerde deri ve yumuşak dokuda şişmeler ve yüzeysel olan düzensizlikler olabilir. Bunlar cilt yenileme yöntemleri ile giderilebilir. Mekanik cilt yenileme ameliyatı temel olarak şu gibi durumlarda uygulanabilmektedir. Yüzdeki ince çizik veya çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi, fazla güneşe maruz kalan deri, deri elastikiyetinin azaldığı hastalar, akne ve diğer cilt hastalıklarına bağlı izleri olanlar, kilo ve gebelik sonrası cilt çatlakları, gebeliğe bağlı olarak yüz kelebeği şeklindeki lekeler. Mekanik cilt yenileme operasyonlarından sonra cildin iyileşmesi tamamlandıktan sonra yapılması gereken en önemli durum hastanın kendini güneşten koruması olacaktır.

Mekanik cilt yenileme operasyonlarından sonra hastaya yaklaşık 8-10 gün içerisinde kendiliğinden soyulacak ve düşecek bir maske uygulanır. Hastadan özel olarak özel losyonlar ile maskeye bakım yapması istenir. Cilt örtüsü tamamen yenilendiğinde eski cilt görüntüsüne oranla daha açık renktedir. O nedenle uzman hekimlerimizin geneli de bölgeler arasında renk farkı yaratmamak adına yüzde kısmi bir alanda problem varsa bile yüzün tamamına ve hatta boyuna uygulama yapılmasını da önermektedir.

En iyi cilt bakımı yapan yerler sorunuz için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü