Endolift’in Faydaları Neler

Yüzde en dikkat çeken organlarımızdan biri de burnumuzdur. Burnumuz hem koku alabilmemizi sağlar hem de bakteri ve virüs için filtrelime sağlamaktadır. Aldığımız havanın ciğerlere daha temiz bir şekilde iletilmesine de denmektedir. Ağızdan çıkan sesinde daha çok net çıkmasında da büyük bir rol oynamaktadır. Bütün bu etkenlerin yanı sıra da estetik açısından da alışıla gelmiş güzellik algısına uygun burun isteyenlerde vardır. Güzel bir burun güzel bir yüz için olmazsa olmazlardan biridir. Özgüveni de etkilemekte olan kritik organlarımızdan birisidir.  Sağlıklı ve özgüvenli ilişkiler için büyük bir etkiye sebebiyet vermektedir. Burnumuz ifadelerimiz ve yüz mimiklerimiz içinde etkisi oldukça fazla olmaktadır. Öte yandan da teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapılan incelemeler ve sorunlara yol açmaktadır.

Tıp alanında Rinoplasti olarak bilinen burun estetiği ameliyatının süresi ortalama 1-3 saat arası değişmektedir. Burnun boyutu ve sorunu ile de süre azalıp kısalabilir. Bu ameliyat da burun küçültme, burun şekli değişimi burun deliği daralması gibi problemleri halletmek için yapılmaktadır. Kişi doktora gittiğinde Rinoplasti öncesinde geniş çaplı bir görüşme sağlanmaktadır. Bu görüşmede daha önceden geçirdiği ameliyatlar veya yaşadığı travmatik şeyler öğrenilip ona göre müdahele edilmektedir. ve kişi nasıl bir buruna sahip olmak istediği hakkında belirtir.

Endolift’in Faydaları Neler

Doktor, yüz tipi şekline göre de hastaya hangi burun hakkında yakışacağı konusunda fikir sunar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte de simülasyon programları ile ekran üzerinden değerlendirilir. Kişi fotoğrafı üzerinde yapılan simülasyon burunu görür ve süreç o şekilde ilerlemektedir.  Yüz anatominize bağlı olarak da en dikkat çeken yapılardan biri de  burnunuzun estetik ve fonksiyonel yönüdür. Daha iyi ve fonksiyonel sonuçlar alınmasının yanında daha hızlı ve konforlu bir iyileşme gerekmektedir. Hastanın mutluğu ameliyatın işleyişi kadar önemli bir detaydır. Hem görünüş hem de rahat nefes alıp verebilme olarak arzu ettiğiniz görsele yaklaşmak çok kolay. Son yıllarda kullanılan üç boyutlu animasyonlar da sonucunu ameliyat olmadan görmenizi sağlayıp doktorunuza beklentilerinizi karşılayacak müdahele yardımcı olmaktadır.

Burun ameliyatı öncesinde ise hastaya sakinleştirici verilir. Sakinleştirici sayesinde ise herhangi bir ağrı hissetmesiniz. Ve burnun bu özel durumu sayesinde ise açık veya kapalı tekniğe bu aşamada belirleniyor. Kapalı olan teknikte ise tüm işlemler burnun içerisinde kalmaktadır. Açıkta olan işlemde ise kesme işlemi doğrudan burnun uç kısmından kalkmaktadır. Yani kemikler şekillendirilir. Bu uygulamalar sayesinde morarma ve şişlikler olabilmektedir.

 

Endolift’in Faydaları Neler Daha fazla bilgi almak için bizi takip edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü