Erkekler için burun dolgusu

ERKEKLER İÇİN BURUN DOLGUSU

Burun yüzümüzün tam orta noktasında yer alan en çok dikkatleri, çeken organımızdır. Burun estetik ameliyatları da en sık uyguladığımız işlemdir. Ameliyat ile burun dokusu büyütülüp küçültülebilir. Ameliyat için uygun olmayan, burunda minimal değişiklik isteyen ya da asimetriden şikayetçi hastalar için dolgu uygulamaları ile burun şeklinde değişiklik elde etmek mümkündür.

Dolgu yardımı ile burun ucu kaldırma, ameliyata bağlı ya da bağımsız asimetrileri giderme, çökme bölgelerinde hacim kazandırma mümkün olmaktadır.

İŞLEM ÖNCESİ

Kişinin dolgu yapılacağı alanlar belirlenir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez.

İŞLEM

Herhangi bir anestezi gerektirmez. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Sıklıkla kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer.

İŞLEM SONRASI

İşlemden yarım saat sonra yüz yıkanabilir. İşe hemen geri dönülebilir. Dolgu uygulamasından sonra aynen uygulaması gibi uygulama bölgesinde kızarıklık ve ekimoz olabilir. Enjeksiyona bağlı ağrı, içeriğinin yoğun olmasından dolayı daha fazla olması beklenir ancak çoğu dolgu maddeleri lokal anestezik içerirler ve ağrı etkisi minimalize edilmiş olur.

Menü