Fraksiyonel Lazer Nedir ?

Dolgu ya da enjeksiyon yöntemlerini kullanmak istemeyenlerin kesinlikle çok memnun kalacağı sonuçlar elde etmemizi sağlayan cilt gençleştirme yöntemlerinden birisidir. İyileşme sürecinin daha hafif geçmesi sebebi ile daha sık tercih edilmektedir. Çok etkili sonuçlar elde edilen, ciltte çok güçlü değişimler sağlayan bir uygulamadır.

Fraksiyonel Lazer Nedir ?

Cildi soyarak yeniler. Hem üst deri hem alt deri katmanlarında sınırlı hasar yaratılmasına cilt kolajen  üretimi le cevap verir. Böylelikle kendi kendini yeniler ve iyileştirir. Hasarlı bölgelere etki etmesi ve cildin sağlıklı noktaları ile hasarlı noktaları ayrılır. Birbirleri arasında bir iyileşme ilişkisi kurar. Sağlam bölgelerdeki hücreler onarmak için hasarlı bölgede çoğalırlar. Bu süreçte hem deri hem de deride cil soyulur ve yeni bir deri ortaya çıkar.

Bu yöntem sayesinde cildin çukurlu bölgelerinde dermis ve epidermis, yaratılan kısmı hasar ile hem içten hem de cildin dışından, soyularak kendini yeniler.

Kimi durumlarda 1 seans  dahi yeterli olabilir. Genellikle 1-3 seans arası bir planlama yapılmaktadır. Uygulamadan sonra cildi güneşten korumak gerektiği için karbondioksit fraksiyonel lazer yazın yapılması uygun olmayan bir tedavi yöntemidir.  Lazer uygulamaları cildin kendini yenilemesinde, akne-sivilce skarlarının tedavisinde, cilt gençleştirmede ve her türlü leke tedavisinde kullanılan en etkili medikal estetik uygulamalardır. Dermatolog doktorlar  ve cilt bakımı uzmanlarının  çok başarılı buldukları, güvenilir yöntemlerdir çünkü sonuç genellikle çok iyidir, hasta da doktor da fazlasıyla memnun olur neticeden.  Fakat iyileşme dönemindeki etkileri sebebiyle fraksiyonel lazer biraz agresif bulunmaktaydı. Bu sebeple aslında oldukça başarılı bir yöntem olmasına rağmen kısmen popülaritesini yitirmiş bir cilt gençleştirme yöntemiydi.  Uygulama öncesinde anestezik kremler uygulanır ve uygulama bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulduğu için herhangi bir acı hissedilmez.

Fraksiyonel Lazer Nedir ? İLE ALAKALI OLARAK DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Bizi sosyal medyadan takip edebilisiniz.

Menü