Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer cilt yenilemek amacıyla kullanılan en son teknoloji lazer cihazıdır. Fraksiyonel lazer, tedavi edici etkisi yüksek yan etkisi az olması sebebiyle, son zamanlarda en çok tercih edilen uygulama yöntemi olmuştur. Fraksiyonel lazer sivilce izi, yara izi, kırışıklık, yüz sarkması ve çatlak tedavisinde kullanılan etkili yöntemlerden biridir.

Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Fraksiyonel lazer cildin üst ve alt tabakalarında etkili olmaktadır. Fraksiyonel lazer sistemlerinde, lazer ışığı ile ciltte minik tüneller açılır ve bu bölgelerde yeni kollajen oluşumu tetiklenir. Bu yöntemin avantajı, minik hasar bölgelerinin etrafında sağlam cilt alanlarının kalması sebebiyle ciltteki hasarın az olmasıdır. Böylece cildin iyileşmesi çok daha hızlı olmakta ayrıca lazerlerin yan etki oranı azalmaktadır.

Yüksek lazer enerjilerinin sütunlar halinde cilde uygulanması, deride hasar oluşturarak etki gösterir. Cilt dokusu; herhangi bir sebeple (yanık, kesi, ameliyat, jilet vb.) meydana gelen hasar karşısında, hemen yara iyileştirme mekanizmasını faaliyete geçirir.  Bu uygulamada da hasar gören bölgelerin etrafındaki deri alanı ise sağlam kalır. Sütunlar arasında kalan, hasar görmemiş sağlam dokuların çoğalması, kasılması, hasarlı dokunun etrafını kapatmaya çalışması ile hasarlı deride hızla iyileşme sağlanır.

Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesinde öncelikle cildin temizlenmesi gerekmektedir.

Makyaj varsa temizlenir ve enfeksiyondan koruma amaçlı sterilizasyon sağlayan solüsyonlarla cilt iyice silinir.
Ağrı duyusunu azaltmak için ağrı azaltıcı lokal anestezik krem sürülür (isteğe bağlı).

Lazer ışınlarından korunmak amaçlı koruyucu gözlükler takılır.
Uygulama esnasında lazer uygulama aparatı ile cilt üzerinde 2X2 cm.lik alanlarda tarama yapılır ve cilde lazer enerjisi gözenekli olarak verilir.

Uygulama sonrası güneşe karşı koruyucu önlemler alınması gerekmektedir.

Önlemlerin alınması ile oldukça güvenli ve kolay uygulamalardır diyebiliriz.

Fraksiyonel lazerde tedaviler seanslar halinde yapılır. Uygulama her seansta ortalama 15-30 dakika sürer. Şikayetin cinsine göre tedavi en az 3-5 seans, 3-8 hafta aralıklarla yapılabilir. Uygulama esnasında bazı hastalarda ağrı hissi olabilir. Lokal anestezik krem kullanımı veya soğutucularla bu his kolayca giderilir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

Menü