Genital Estetikte İyileşme Ne Kadar Sürer? öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Işık Dolgusu

Işık dolgusu işlemi; ciltteki hyalüronik asit miktarının azalmasıyla birlikte cilt canlılığını ve parlaklığını kaybeder. Hyalüronik asit yoğun su tutucu etkisi nedeniyle cildin nemli ve diri gözükmesini sağlar. Bir bebeğin yüzündeki canlılık ve dolgunluk görüntüsü yaşlandıkça kaybolur. Göz Altı Işık Dolgusu da cildimizdeki bu kaybolan canlılık ve nemin tekrar geri kazanılmasını hedefler.

Pek çok insan kararan gözaltı halkarı ve gözaltı torbaları nedeniyle daha yorgun ve daha yaşlı gözükmektedir. Gözaltı torbaları, yorgunluk, sağlıksız yaşam, düzensiz uyku, kalıtsal gibi sebeplere bağlı olarak oluşabilmektedir. Sadece alt göz kapağı için üretilmiş hyalüronik asidin bir formudur. Gözaltı çukurunun doldurulması, yeniden yapılandırılması, göz çevresinde bulunan derinin gençleştirilmesi sağlanarak halka, şişlik ve morlukların tedavisini sağlamakta kullanılmaktadır.

Genital Estetikte İyileşme Ne Kadar Sürer? öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Yapılan diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu teknik ile derinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanır. Dolgu yapılırken ışık dolgusu yavaş, yavaş verilmesi gerekir. Kişi herhangi bir ağrı duymaz çünkü dolgunun öncesinde anestezik bir madde uygulama bölgesine sürülmektedir. Ayrıca jelin içeriğinde de anestezik madde olduğu için uygulama sonrasında da ağrı duyulmaz. Gözaltı ışık dolgusu sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilmektedir.

Uygulamanın ardından enjeksiyon noktalarında ufak kızarıklık oluşabilmektedir. Bu kızarıklık ortalama 3 veya 4 saat içinde kendiliğinden geçer. Bu süre içinde enjeksiyon yapılan bölgeler ovuşturulmamalıdır. Yüze herhangi bir krem ya da kozmetik ürün sürülmemelidir. 4 saatin sonunda genellikle cildiniz normale döner.  Sadece enjeksiyon yerinde 2-3 gün süren kızarıklık, bazen nadir de olsa yine enjeksiyon bölgesinde 2 veya 3 hafta süren morarma, çok nadiren de enfeksiyon görülebilmektedir.

Meme Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi ile gerçekleştirilen meme ucu estetiği, günümüzde kolayca yapılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Uygulamanın temel prensibi meme uçlarını içeri doğru çeken süt kanallarının kopmasına veya kesilmesine engel olarak, serbestleştirilmesi mantığı üzerinden ele alınmaktadır. İleri dönemlerde tekrar etmemesi için meme ucu altına kas ve yağ takviyesi uygulanmaktadır.

Genital Estetikte İyileşme Ne Kadar Sürer? hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

Menü