Göğüs Estetiği İyileşme Süreci

Göğüs estetiği dünyada milyonlarca kadın tarafından tercih edilen estetik operasyonları arasında yer alır. Her sene göğüs estetiği geçiren kadınların sayısı giderek artış göstermektedir. Kadınlar göğüslerinden duydukları şikayetten kurtulmak adına ameliyat olmayı tercih etmektedir. Göğüs estetiğinin en çok tercih edilme amacı küçük göğüslü kadınların büyük göğüslere sahip olmak için meme protezi uygulaması ile büyük göğüslere sahip olma isteği olmaktadır. Göğüs estetiği ameliyatlarında ikinci tercih nedeni ise deforme olmuş meme yapısının düzeltilmesi işlemidir. Genellikle doğum yapmış kadınların emzirme işleminden sonra göğüslerin de oluşan deforme ve sarkıklıklardan kurtulmak için yaptırdığı yöntemler arasında yer almaktadır. Göğüs estetiğinin üçüncü sırada yer alan en çok yaptırılması nedeni ise büyük göğüslü kadınların küçük göğüslere kavuşmak için meme küçültme operasyonlarını tercih etmelerinden kaynaklanmaktadır.

Göğüs estetiği kadınların ideal göğüs ölçüsüne sahip olmak istemeleri sebebi ile göğüs büyültme veya küçültme operasyonlarının uygulandığı işlemdir. Göğüs estetiği günümüzde çoğu kadın tarafından yaptırılan bir işlemdir. Estetik cerrahlarının günümüzde en çok yaptığı işlemler arasında yer almaktadır. Göğüs estetiği yaptıran kadınlar bu işlemi sağlık sorunları sebebi ile veya estetik amaçlı yaptırmaktadır. Gereğinden daha fazla küçük olan meme dokusu büyültülerek daha büyük bir görünüm elde edilir. Zaman içinde deforme olmuş göğüs şekilleri çeşitli işlemler ile dikleştirilir. Eski formuna geri kavuşturulur. Bu tip işlemler genelde estetik görüntü için uygulanır.

iyileşme Süreci Nasıldır ?

Göğüs estetiği operasyonu sonrasında 6 saat veya doktor iznine bağlı olarak bir gün sonra taburcu olabilirsiniz. Operasyonda sonra gerilim, basınç ve dolgunluk hissi olabilir. Bunlar için doktorunuzun size verdiği ağrı kesicileri tok olarak düzenli kullanmanız ağrınızı hafifletmede yardımcı olacaktır. İlk günlerde kişiden kişiye farklı olarak ağrı düzeyi olabilir. Ağrı bir hafta içinde azalıp iyileşmektedir. Bazı silikonlu göğüs dikleştirme ameliyatı olan bayanlarda meme çevresinde morluk, sertlik olabilir. Bu sert ve mor alanlar birkaç hafta içinde kendiliğinden iyileşmektedir.

Meme küçültme ameliyatında amaç; hastanın şikayetlerini gideren, eşit büyüklükte ve formda, simetrik göğüsler elde etmektir.

Göğüs Estetiği İyileşme Süreci sorusunun cevabını en doğru adreste bulabilirsiniz. İletişim bilgileri ve daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Göğüs Estetiği İyileşme Süreci sorunuz ve detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsini

Menü