GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Yüzümüzü yukarıdan aşağı değerlendirirken alından sonra en çok göze çarpan bölüm göz etrafıdır. Göz altı olukları ve morlukları kişileri yorgun ve yaşlı gösteren sorunlardır. Buradaki oluklar yapısal olmakla birlikte yaş ilerledikçe yanak dokusunun aşağı doğru sarkmasıyla daha da belirginleşir. İnce bir deri bölgesi olmasından dolayı cilt altı damarlar kolaylıkla görünür hale gelir ve göz altı morlukları ismini alır.

Dolgu olarak kullandığımız hyaluronic asidin farklı bir teknoloji ile eklenen bazı maddelerle hem oluklar doldurulabilir hem de bu ek maddeler sayesinde morluklarda açılma sağlanır. İnce akışkan yapısından dolayı da ince deri altında görünür hale gelmez ve rahatsızlık vermez.

Seanslar halinde uygulanır. Her ay 1 kez olma koşulu ile toplam 3 seans yeterli olur. Seanslar halinde uygulama ile istenmeyen etkilerden korunmuş olunur ve etki daha kalıcı olur.

İŞLEM ÖNCESİ

Kişinin dolgu yapılacağı alanlar belirlenir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez.

İŞLEM

Akışkan olmasından dolayı çok ince iğnelerle uygulanabilir ve ağrısı olmaz, anestezi gerektirmez. . Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Sıklıkla kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer.

İŞLEM SONRASI

İşlemden yarım saat sonra yüz yıkanabilir. Dolgu uygulamasından sonra aynen uygulaması gibi uygulama bölgesinde kızarıklık, ekimoz veya şişlik olabilir. Göz çevresi bölgesindeki şişliklere biraz daha sık rastlanır. Kişi ertesi gün rahatlıkla işine gidebilir.

Menü