Hollywood yanak estetiği nasıl yapılır?

Hollywood yanağı estetiği yüzün U şeklinden V şekline getirilmesi ve elmacık kemiklerini daha belirgin hala sokulmasını sağlayan bir uygulamadır. İnsanın yüz özellikleri onun toplumda tanınmasına ve diğerlerinden ayrılmasında oldukça önemli rol oynamaktadır.

Çoğu zaman bişektomi, üçken yüz operasyonu, V yüz operasyonu olarak da ifade edilen Hollywood yanağı estetiği, aynı zamanda yüzdeki konturun kare olduğu ve yanaklardaki yağ yastığının çok fazla olduğu yüzlerde sıklıkla uygulanır. Hollywood yanak estetiğinde uygulanan operasyonla başarılı sonuçlar elde edilir.

Fazlasıyla kilo verdikten sonra veya çok zayıf olan kişilerde bile yağ birikimi oluşabilmektedir. Yanakta oluşan yağlar, yüzün orantısızlığına sebebiyet vermekte ve estetik görünüme olumsuz etkiler sunmaktadır. Bunun üstesinden gelmek isteyen kişiler, yanak estetiği operasyonuna başvurur. Estetik operasyonun kısa süre içerisinde yanıt verebilmesi, sahip olduğu ve sunduğu avantajlar arasında yer alıyor.

Daha fazla bilgi için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Ameliyat olacak olan kişilerin, kanı sulandırıcı besinlerden ve ilaçlardan uzaklaşması gerekir. Bunlara öncelik olarak örnek verilen ise aspirindir. Aspirin kullanan kişiler, ameliyattan 7 – 10 gün öncesine kadar bu ilacı kullanmaması gerekir. Aksi taktirde ameliyat gerçekleşmeyecektir.

Olumlu sonuç elde edildiğinde kişi, ameliyata uygun görülür ve ameliyat başlar. Ağız içerisinden 1 cm genişlikte lokal anesteziyle kesi yapılır. Kesinin yapılmasından sonra ağız içerisinden yanağa ulaşılarak, yağların alınma işlemi gerçekleştirilir. Ağız içerisinde yer alan kesi daha sonra kapatılır ve dikiş atılır. Dikiş atılmasından sonra kişi 1 hafta içerisinde bu kesikten kurtulabilecektir.

Ameliyat esnasında yapılan tüm işlemler, acısız bir şekilde tamamlanmaktadır. Lokal anestezi, sedasyon ve genel anestezi ile yapılabilir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü