İzmit Ben Aldırma Operasyonu Yapan Yerler

Doğuştan gelen veya sonradan oluşabilecek benler genellikle estetik bir sorun oluşturmamaktadır. Ancak yüzde bulunan kimi benler gerek büyüklük gerekse yüz üzerinde bulunduğu konumuna bağlı olarak kişiyi oldukça rahatsız edebilmektedir. Estetik sorun oluşturan benler gerek ameliyat gerekse lazer yöntemiyle sorunsuz bir şekilde alınabilirler. Ben aldırma ameliyatından sonra ilk dört gün pansuman uygulanmaktadır. Bu süre zarfında ameliyat bölgesine su değmesi engellenmelidir. Dikişler bir yada iki hafta sonra aldırılır. Bu süre farkı benin alındığı bölgenin özelliğine bağlıdır. Dikiş bölgesi 3-4 hafta sonra tamamen yeni şeklini alacaktır. Bu dönemden sonra doktorunuz tavsiye edeceği özel jel ve kremleri uygulamak ameliyat izini minimumda tutmak ve çukurlaşma riskini azaltmak için çok faydalı olacaktır.

Estetik operasyonlar kişilerin fonksiyonel ve görsel rahatsızlıklarını düzeltmek amaçlanır. Sağlık, sadece bedenen değil, ruhen ve sosyal açıdan da tam bir iyilik durumudur. Ayrıca estetik operasyonlar beden sağlığını tehdit eden durumlarda yapılması zorunlu bir hal alan işlemlerdir. Estetik müdahaleler uzman hekimin detaylı muayenesi ve iyi bir hastalık hikayesi sonrasında cerrah tarafından uygun görüldüğünde yapılır. Estetik operasyon öncesinde ameliyatı engelleyecek veya riske atabilecek durumlar detaylıca incelenmelidir. En ufak bir risk olmadığına emin olunduğunda ameliyat için randevu verilir. Estetik ameliyatları mutlaka ve mutlaka hastane ortamında ve uzman cerrah tarafından yapılması gereken operasyonlardır. Estetik ameliyatlar elbette kişinin sağlığı için yapılan ameliyatlardır. Bazıları fiziksel görünüm veya simetrik yapının düzeltilmesi gibi görünse bile psikolojik nedenleri de azımsanmayacak kadar fazladır. Örnek verecek olursak simetrik yapısı bozuk olan burun kişiye rahat nefes alma gibi fonksiyonel bozukluklar sağlayabileceği gibi kötü bir görüntü yaratması sebebi ile ruh sağlığını da kötü etkiler.

Estetik ameliyatlardan korkmanıza gerek yoktur. Uzman cerrah tarafından profesyonelce yapılmış bir estetik ameliyatı hiç bir şekilde sizlere zarar vermez. Tam aksine oldukça faydaları vardır. Tek yapmanız gereken cerrah ve hastane seçimidir. Seçiminizi yaparken cerrahınızın alanında uzmanlığını araştırmalısınız. Ameliyatın yapılacağı hastane kalitesi ve ortamı da oldukça önemli bir diğer konudur.

Menü