İzmit Bişektomi Fiyatları 2020

Yanak estetiği olarak da tanımlanabilen bişektomi, yüz hatlarına daha keskin bir görünüm kazandırmak için yanak yağlarının alınmasıyla yapılan bir estetik operasyon türüdür. Hollywood yanağı olarak da bilinen bişektomi sayesinde çene ve elmacık kemiklerinin ön plana çıkması sağlanarak yüz hatları daha belirgin hâle getirilir. Gençlik üçgeni olarak da anılan, elmacık kemikleri ile çene arasında ters üçgen görünümüne sahip yüz şekli elde edilmesi amaçlanan bişektomi operasyonu sayesinde yüz hatlarındaki orantısız görünüm giderilir. Altın oranı yakalama amacıyla gerçekleştirilen bişektomi ameliyatı ile yüz hatları keskinleştirilir. Bu sayede kişinin yüzü daha estetik, çekici ve genç bir görünüme kavuşur. V tipi yüz elde etmek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem olan bişektomi, sıklıkla kare ve U tipine sahip kişiler tarafından tercih edilir. Halk arasında yanak inceltme ameliyatı olarak da bilinen bişektomi ameliyatında, yanaklardaki bukkal yağ dokusu estetik cerrahi yöntemleri ile inceltilir. Yanağın içinden yaklaşık 1 cm. boyutunda kesi açılarak yapılan işlem, yaklaşık yarım saat kadar sürer ve müdahale yanağın iç tarafından yapıldığı için cilt yüzeyinde kesi izi kalmaz.

Bişektomi nedir?

İdeal bir yüz görünümüne kavuşmak isteyenlerin sıklıkla başvurduğu estetik operasyonlardan biri olan bişektomi, yüz hatlarının orantılı bir hâle getirilmesi için uygulanır. Bazı durumlarda kişi, ideal kiloda olsa bile mevcut yüz yapısındaki yağ oranı nedeniyle kilolu görünebilir. Bukkal yağ dokusu olarak tanımlanan doku, yapısal ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak fazla olabilir. Tombul yanak olarak da tabir edilen görünüme yol açan yanak içindeki yağ yastıkları, kişinin olduğundan daha yaşlı ya da kilolu görünmesine neden olabilir. Üçgen formda, keskin bir yüz görünümüne sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla başvurulan bişektomi ile yanağın iç tarafında açılan yaklaşık 1 cm.’lik kesiden alınan yağ dokusu sayesinde yüz hatları inceltilebilir. Cilt yüzeyinde herhangi bir ameliyat izi kalmasına yol açmayan operasyon sayesinde yanak bölgesinde bulunan asimetrik görünüm de giderilir. Kişinin yüz hatlarının keskinleşmesi, elmacık ve çene kemiğinin belirgin hâle gelmesini sağlanır. Altın oran baz alınarak yapılan ve gençlik üçgeni olarak da anılan operasyon sayesinde kişi, daha güzel ve genç görünüme sahip olur. V tipi yüze sahip olmak için yapılan bişektomi operasyonuyla yüz, daha orantılı bir görünüme kavuşur.

Bişektomi kimler için uygundur?

Bişektomi, her yaştan ve cinsiyetten kişiye uygulanabilse de operasyon için uygun görülen alt yaş sınırı, 25 olarak kabul edilir. Bu dönemden önce yanak şekli ve yüz hatları değişim gösterebilir, ancak 25 yaşın doldurulmasıyla birlikte kişinin yüz hatları oturur ve bu yaştan sonra belirgin bir değişim olmaz. Bişektomi ameliyatı ya da farklı bir deyişle yanak estetiği, yanaklarında yağ miktarı fazla olan, yüz hatları belirgin olmayan, yanakları tombul görünümde olan, yüzünden dolayı kilolu görünen, kalın yüz hatlarına sahip kişilere uygulanabilir. Yüz hatlarına ve vücut yapısına uygun olmayan yanak tiplerine sahip olan kişiler de bişektomi operasyonuyla estetik, keskin ve üçgen görünüme sahip olabilir. Altın oran hedeflenerek yapılan bişektomi ile yüz hatları, daha keskin ve belirgin hâle getirilir. Kadınlar gibi erkeklere de uygulanabilen bişektomi, erkeklerdeki yağ dokusunun kadınlara oranla az olmasından dolayı daha az bukkal yağ dokusu çıkarılarak yapılır.

Menü