İzmit Blefaroplasti Ameliyatı Yapan Yerler

Göz kapağı estetiği tıbbi adıyla Blefaroplasti son yıllarda hastalar tarafından sıkça tercih edilen en popüler estetik uygulamaları arasında yer almaktadır. Yaşlanmaya bağlı olaraktan da göz kapağı düşüklüğü meydana gelmektedir. Yaşlanmanın yanı sıra genetik nedenler göz ameliyatı ve kazalar sonucunda ise de göz kapağı düşüklüğü sıkça görülmektedir.

Göz Kapağı düşüklüğünün en büyük diğer nedeni ise travmalardır. Travmalar insanlara fiziksel olarak büyük kalıcı rahatsızlıklar bırakabilir. Ve bu da göz kapağına etki edebilmektedir.

Bir insana baktığımızda göz bebeğinin 1-2 mm üstünde bir kapakla örtüldüğünü görürüz. Eğer bu düşüklük çok fazla belirgin ise göz bebeğini 4-5 mm örtüyorsa bu işlem görme durumunu kapatır ve göz kapağı düşüklüğü adı verilir. Bir diğer adı ise (ptozis) dir.

Göz Kapağı düşüklüğü ileri yaşlarda meydana gelmekte olan dokuların gevşemesiyle oluşmaktadır. Çocuklarda ise doğuştan meydana gelip kalıtsal olarak da meydana gelebilmektedir. Bunun dışında travma beyin problemleri geçiren kişilerde sıklıkla görülebilir. Kapakta sinir kas problemleri göz ameliyatları tümör gibi nedenlerde bu soruna yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra da kontak lens kullanımı da göz kapağı düşüklüğüne etki etmektedir.

İzmit Blefaroplasti Ameliyatı Yapan Yerler

Göz Kapağı düşüklüğünün doğrudan estetik bir görünüm elde etmesi açısından kendisini belli edebilmektedir. Göz kapağının Çeşitli nedenlerle gözleri örtebilecek kadar düştüğü durumlarda görülebilmektedir. Bu durumda görmeyi engelleyebilir. Ve hasta için aşırı rahatsız edici bir durum olmaktadır.

Göz kapağı tedavisinde cerrahi müdahale uygulanmalıdır ancak bu şekilde tedavisi mümkün olur. Çocuklukta da göz tembelliği mevcutsa gözlük tedavi süreci de süreye dâhil edilmektedir.

Göz kapağı düşüklüğü tedavisinde Çocuk ve İleri yaş olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

18 yaşına geçmiş veya küçük  ve gelişimini tamamlayan her bir birey sağlık durumuna teşkil etmeden erkek ve kadın herkes bu estetiği olabilir. Ameliyatının yapılmasıyla birlikte doktorun kontrollü altından geçilmesi gerekmektedir.

Göz kapağı estetiği sonucunda hasta değerlendirilip sonra da üst kapak kısmı gözün doğal kıvrımını operasyon öncesi çizimleri ve ölçümleri yapılmaktadır. Bu kesi için Bistüri ve Koter adı verilen ısı ile kendisi kesi yapan cihazlar ve lazer teknolojiler kullanılmaktadır.

İzmit Blefaroplasti Ameliyatı Yapan Yerler Daha fazla bilgi almak için bizi takip edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü