İzmit Dermal Dolgu İşlemi

Kaybedilen hacmi geri kazandırmak adına çizgileri yumuşatmak ve kırışıklıklarının hafifletmek için cildin altına  enjekte edilen jel benzeri maddelerden oluşmaktadır. Genç gözükmeye yardımcı olan bu maddeler hem kadın hem erkekler tarafından sıklık ile tercih edilir. Ameliyatsız bir işlem olması sebebi ile sıklık ile tercih edilen bir yöntemdir. Dermal dolgu işlemi genel olarak ciltteki kırışıklık görüntüsünü gidermek adına uygulanan bir işlemdir.  Fakat son zamanlarda estetik gülüş tasarımının bir parçası olarak uygulanmaktadır. Dudağın şekillendirilmesine yardımcı olarak kişinin daha estetik bir görünüme sahip olması amaçlanır. Tüm bunlara ek olarak dolgular elmacık kemiklerinin daha çıkık durmasını da sağlar. Yapılacak uygulamaya göre dermal dolgu çeşitlerinden biri seçilir.

Yaşlılığın etkisi ile ciltteki elastik doku ve asit miktarı azalmaya başlar. Bu eksiklikleri gidermek için uygulanan dudak dolgusu işlemi; hamileler, deri sorunları olanlar ve uçuk sorunu yaşayanlar için uygun bir işlem değildir.  Bunun dışında herkes dudak dolgusu işlemi yaptırabilir.  Dudaklarını şekillendirmek veya dolgunlaştırmak isteyen, dudaklarında simetri problemi yaşayan herkese dudak dolgusu işlemi uygulanabilir.  İşleme başlamadan önce ilk olarak yüzün yapısına uygun dudak şekli belirlenir. Uygulamaya başlamadan önce işlemin acısız geçmesi için bölgeye anestezik krem sürülür. Dolgu maddesini enjekte etme işlemi ise oldukça  ince uçlu bir iğne yardımı ile yapılır. Acısız ve kolay bir şekilde işlem gerçekleştirilir.

Bu işlem her kişide aynı bölgeye uygulanan bir işlem değildir. Dudağın alt veya üst bölgesine ya da kontur adı verilen bölgeye uygulanabilen bir işlemdir.  Farklı teknikler uygulanarak yapılan bu işlem de kısa bir süre içinde dudakların hacmi artar. Dudaklarda belirginleşme elde edilmektedir.  Dudak dolgusunun sonrasında dudak bölgesinde kısmi olarak şişlik veya morluklar görünebilir. Bu durum doğaldır. Bu şişlikler en fazla üç gün içinde kendiliğinden kaybolur. Dolgu işlemi gerçekleştirildikten sonraki iki hafta kontroller yapılmaktadır. Bu kontroller sırasında ihtiyaç görülürse gerekli rötuşlar yapılabilmektedir.

İzmit Dermal Dolgu İşlemi ile ilgili detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

İzmit Dermal Dolgu İşlemi için Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü