Diode Lazer Epilasyon

İzmit diode lazer epilasyon işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Diode Lazer epilasyonla kristal soğutma özelliği sayesinde uygulama sırasında acı da, yanma da hissetmezsiniz.

Diode lazer 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen isimdir. Bu lazerler diğer lazer uygulamalarından farklı özelliklere sahiptir. Bu teknolojide kullanılan tedavi başlığı,-3 dereceye kadar soğutulur ve cildi yanık ve endikasyonlardan korur. Diode lazer uygulaması sabit atışlarla değil, kullanılan el cihazının cildin üzerinde “ütü yapar gibi” gezdirilmesiyle uygulanır buna ütüleme teknolojisi denir. Diode ütüleme lazerler diğer lazerlerden daha derine iner ve derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkili olurlar. Ayrıca diode ütüleme lazerler diğer lazerlerin görmediği ince siyah kıllarda dolayısıyla daha çok, yüz, sırt, kol ve üst bacak bölgelerinde etkilidir. Diode ütüleme lazerlerin en büyük avantajı ise tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

Nasıl Uygulanır?

Uygulamanın ilk aşamasında epilasyon yapılacak alan traş makinesi ile kısaltılır. Kullanıcı ve uygulayan kişiye lazer ışınlarından koruyacak gözlükler takılır ve bir el cihazı vasıtasıyla lazer uygulaması yapılır. El cihazı lazer makinesinin oluşturduğu lazer ışınının cilde ulaştırılmasını sağlar ve tekrarlayan lazer atışları cilde uygulanır. Bu lazer atışları sonrasında kıl kökleri tahrip olur ve yeni kıl üretme fonksiyonlarını kaybederler. Lazer epilasyon sırasında cilt mutlaka soğutulmalıdır. Ciltte herhangi bir problem olmaması için bu soğutma soğuk gaz ve soğuk hava ya da çeşitli jel ürünler kullanılarak yapılır. Lazer epilasyonun etkili olabilmesi için kıllar köklerinde  anagen denilen aktif büyüme evresinde olmalıdır. Bu nedenle operasyondan 3 hafta öncesine kadar ağda benzeri kılları kökünden koparmaya dayalı işlemler yapılmamalıdır.

Lazer epilasyon uygulamasının ardından, uygulama yapıdan bölgede kırmızılık ve kılların etrafında hafif bir şişlik oluşur. Nemlendirici krem uygulanan bu reaksiyon 1-2 saat içinde tamamen kaybolacaktır. Bazı hassas ciltlerde cilt yüzeyinde kabuklanmalar oluşabilir; bu kabuklanmalar da 1-2 gün içinde normale döner. Lazer epilasyon yapılan bölgenin 2 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmaması önemlidir. İşlem sonrası bölgeyi nemlendiricilerle nemlendirmek, yine cildin toparlanmasını sağlar. Lazer epilasyon sonrasında ilk 24 saat, uygulama yapılan bölge çok sıcak su ile temas etmemelidir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü