İzmit Dövme Silme İşlemi Yapan Klinikler

İzmit Dövme Silme İşlemi Yapan Klinikler sorusu  ve merakı kişilerde geçmişte hevesle yapılan dövmelerin artık istenmemesi durumunda en merak ettikleri konudur. Özellikle gençlerin büyük bir istek ve beğeniyle yaptırdıkları kalıcı dövmeler zamanla kişilere görsel bakımdan ya da sağlık açısından problem yaratabilmektedir. O yüzden kalıcı dövmelerinden kurtulmak isteyen kişiler uzman kişilerin yardımına ihtiyaç duymaktadır.

Deri yüzeyinden kalıcı dövmelerin silinmesi yakın zamana kadar mümkün bir yöntem değildi. Kişilerde alerjik reaksiyonlar, işe kabul alınmama durumları, boşanmalar gibi nedenler dolayısıyla sildirilmek istenen kalıcı dövmeler yeni teknolojiler sayesinde kolaylıkla deri yüzeyinden silinip yok edilebilir.

Geçmişten bugüne bir çok farklı dövme sildirme işlemi uygulanmıştır. Günümüzde en başarılı dövme sildirme işlemi lazer ile yapılanlardır. Lazer ışını boyanın olduğu orta deri tabakasına ulaşarak yüksek ısısı ile boyaların parçalanmasını sağlar. Parçalanan boya, bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılır.

Dövme sildirme işlemi, nasıl ilerleneceği ve ne kadar süreceği açısından kişiden kişiye, hatta aynı kişide dövmeden dövmeye farklılık gösterir. Örneğin amatör dövmeler boya parçacıkları daha az ve derinin daha üst tabakasında bulunduğundan profesyonel dövmelerden daha kısa sürede silinir, el ve ayak tabanındaki dövmeler derinin kalın olmasından dolayı daha zor silinir.

İşlemden sonra deri onarıcı kremler önerilir. Yaklaşık 24 saat sonar vazelin sürülerek banyo yapmaya izin verilir. Uygulanan bölgede kızarıklık ve şiişlik oluşur, daha sonar kabuklanma görülür ve 1-2 hafta içinde kabuklar da iyileşme olur.  Kişinin günlük aktivitelerine engellemez işe gidilebilir.

Seanslar halinde yapılmalıdır. Yaklaşık 2 -3 ay ara ile yapılır. Seans aralıkları yara iyileşme faktörlerine bağlı değişiklik gösterebilir. Seans sayısı ise kişiye gore ve dövme yapısına gore değişiklik gösterir. Koyu renkli dövmelerde 1-2 seans yeterli olabilirken bazen 10 seans kadar bile gerekli olabilir.

İzmit Dövme Silme İşlemi Yapan Klinikler sorunuza detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü