İzmit Dudak Dolgusu Yapan Doktorlar

Dudak yapısını şekillendirme ya da hacim kazanması amacı ile yapılan, dudağın iç kısmı ve çevresine dermal dolgu enjekte edilmesi işlemidir. Estetik bir işlem olan bu uygulama esnasında kullanılan dolgu malzemesi ise cilde hacim kazandırmasıyla bilinen bir çeşit asittir. Dokuları onarırken cildi de pürüzsüz tutan bu asit dudak dokusu ile uyumlu bir yapıdadır. Bu yöntem dudak estetiği konusunda en doğal uygulama olarak ön plana çıkmaktadır. Dudak dolguları geçici ve kalıcı olarak ikiye ayrılmaktadır.  Kalıcı dudak dolgusu işlemlerinde silikon işlemi uygulanmaktadır. Geçici dudak dolgusu işlemlerinde ise farklı dolgu malzemeleri kullanılır.  Fakat en fazla tercih edilen dolgu malzemesi hyalüronik asittir.

İzmit Dudak Dolgusu Yapan Doktorlar

Yaşlılığın etkisi ile ciltteki elastik doku ve asit miktarı azalmaya başlar. Bu eksiklikleri gidermek için uygulanan dudak dolgusu işlemi; hamileler, deri sorunları olanlar ve uçuk sorunu yaşayanlar için uygun bir işlem değildir.  Bunun dışında herkes dudak dolgusu işlemi yaptırabilir.  Dudaklarını şekillendirmek veya dolgunlaştırmak isteyen, dudaklarında simetri problemi yaşayan herkese dudak dolgusu işlemi uygulanabilir.  İşleme başlamadan önce ilk olarak yüzün yapısına uygun dudak şekli belirlenir. Uygulamaya başlamadan önce işlemin acısız geçmesi için bölgeye anestezik krem sürülür. Dolgu maddesini enjekte etme işlemi ise oldukça  ince uçlu bir iğne yardımı ile yapılır. Acısız ve kolay bir şekilde işlem gerçekleştirilir.

Bu işlem her kişide aynı bölgeye uygulanan bir işlem değildir. Dudağın alt veya üst bölgesine ya da kontur adı verilen bölgeye uygulanabilen bir işlemdir.  Farklı teknikler uygulanarak yapılan bu işlem de kısa bir süre içinde dudakların hacmi artar. Dudaklarda belirginleşme elde edilmektedir.  Dudak dolgusunun sonrasında dudak bölgesinde kısmi olarak şişlik veya morluklar görünebilir. Bu durum doğaldır. Bu şişlikler en fazla üç gün içinde kendiliğinden kaybolur. Dolgu işlemi gerçekleştirildikten sonraki iki hafta kontroller yapılmaktadır. Bu kontroller sırasında ihtiyaç görülürse gerekli rötuşlar yapılabilmektedir.

İzmit Dudak Dolgusu Yapan Doktorlar ile ilgili detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü