Fransız Askısı

İzmit fransız askısı işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Ameliyatsız bir yüz germe – yüz askılama işlemi olan Fransız Askısı yöntemi Fransa’da geliştirilen, içi polyester, dışı silikon malzemeden yapılmış esnek iplerle cildin gerilmesi işlemidir.

Cerrahiye başvurmak istemeyen ve cildinin eski görünümüne kavuşmasını isteyen kişiler için en ideal uygulamadır. Cerrahi yüz operasyonuna alternatif olan bu işlem ile yaşlanma süreci geciktirilmektedir.

Fransız Askı yöntemi, yüz hatlarından memnun olmayan, cilt yüzeyinde sarkma ve kırışma meydana gelmiş kişilerde kullanıldığı gibi, kısmi yüz felci geçiren hastalarda da uygulanılabilen tedavi edici bir yöntemdir. Kullanılan ürünün biyolojik anlamda insan vücuduna uyumlu olması sebebi ile uzun yıllar cilt altında kalması mümkündür.

Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Nasıl Uygulanır?

Fransız askısı, kırçıllı ip kullanarak yapılır. İpin iki ucunda kılavuz tel vardır. İpin yapısı daha çok misinaya benzer. İğne ya da kesme işlemi değildir. Özellikle yanak sarkmalarında kullanılır. İşlem yarım saat işleminde son bulur. Hasta en az beş yaş gençleşir. İpin içi likralıdır yani esnektir. Kilo alıp verme durumlarında içindeki likradan dolayı yaylanır ve uyum sağlar. İp esnek olduğu için mimiklerde yüzü zorlamaz. On yıla kadar dayanan bir işlemdir. Yüzün ne kadar gerileceğine hekim ile birlikte hasta verilir. Doğal ve ayarlanabilir bir işlem olduğu için oldukça doğal durur. Özellikle kaşları düşmüş kişilerde oldukça etkilidir. Fransız askısıyla burun kaldırma işlemi de yapılabilmektedir.

Dudaklarınızın aşağı düşmesinden şikayetçi iseniz fransız askısı ile bu sorunu da halledebilirsiniz. Katlanan kırışıklar nerede diye merak ediyorsanız bu fazla deri saç derisi içine saklanır. Aradan geçen 2 3 ay içerisinde bu deri kendiliğinden kaybolur. Lokal anestezi uygulandıktan sonra işlem yaklaşık olarak 45 – 60 dakika içinde uygulanır.

İplerin yerleştirilmesi askılama yapılacak olan bölgeler önceden belirlenir. Uygulama da bu belirlenen yerle ipler deri altından yerleştirilir. İplerin ucu baş içinde kulak üzerine denk gelen yere yerleştirildiği için dikişe ihtiyaç duyulmayarak işlem sonlandırılır. İşlem sonrasında enfeksiyon oluşmasına önlem olarak gerekli reçete düzenlenir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü