İzmit Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları 2020

Göz küresinin üst ve alt bölümünde yer alan yağ yastıkçıklarının önünde bulunan ve perde fonksiyonu gören ince zar şeklindeki faysa dokusunun gevşemesiyle bu yağ yastıkçıkları dışarı doğru bombeleşerek hem üst hem de alt göz kapaklarında torbalanma tarzında estetik görünüm bozuklukları oluşur. Aşırı stres, yorgunluk, uykusuzluk, sigara ve alkol kullanımı, heredite (kalıtımsal), derinin kişisel özellikleri ve uygun olmayan beslenme alışkanlığı gibi bir takım faktörler bu tablonun ortaya çıkışını hızlandırır. Var olan bu tablo kişinin yorgun, bitkin, olduğundan daha yaşlı ve mutsuz görünümüne sebep olur. Bakışlar daha yorgun ve karamsar bir ifade arz edebileceği gibi sarkan üst göz kapağı derisinin görüş alanını engellemesi bile söz konusu olabilir.

Konu üst göz kapağı estetiği, alt göz kapağı estetiği ve göz çevresi estetiği olarak bütünsel yaklaşımla ele alındığında tatminkâr sonuçlar elde etmek mümkündür. Üst göz kapağında bağ ve kas dokusu onarımıyla fazla deri; alt göz kapağında fazla yağ miktarı ve deri alınır. Estetik Plastik Cerrahinin kaidelerine dayanarak yapılan özel dikişler ile iz belirgin olmayacak şekilde operasyon tamamlanır. Göz kapağı estetiği ile birlikte ihtiyaç varsa kaş kaldırma, alın germe ve yüz germe operasyonları da yapılabilir.

Üst ve alt göz kapaklarında sarkmalar ve torbalanmalar belirginleşmeye başlamış olan ve 35–40 yaş üzerindeki kişiler blefaroplasti operasyonu için adaydırlar. Başka ciddi sağlık problemi olanlar ile hipertansiyon, diyabet ve koroner kalp hastalığı bulunanlarda bu ameliyata karar verirken çok ihtiyatlı olmak gerekir.

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) ehil ellerde yüz güldürücü sonuçlar veren göz ve göz çevresi gençleştirme operasyonudur. Göz kapağı ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılır. Operasyon esnasında hasta acı ağrı duymaz. Aynı gün hasta evine gönderilebilir. 3–5 gün arasında dikişler alınır. Hastanın evinde ilk 48 saati başı yüksekte olacak biçimde yatması tavsiye edilir.

Menü