Kalıcı Makyaj

İzmit kalıcı makyaj işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kalıcı makyaj mikro pigment genel uygulamasıdır ve kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için son derece güvenlidir.Kalıcı Makyajda kullanılan ürün bitki özlü olup alerjik reaksiyon yaratmaz. Bu ürünler yüz bölgesi kalıcı makyaj için özel tasarlanmıştır.

Kalıcı makyaj ürünleri katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı Makyaj işlemini dövme ile karıştırmamak gerekir. Kalıcı Makyaj ile dövmenin en büyük farkı ciltteki kalıcılık süresidir. Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir. Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle belli aralıklarla Kalıcı makyaja rötuş yapılması gerekir.

Son derece doğal bir görünümle yüzdeki kontrastları arttırır, hatları belirginleştirir, bazı kusurları kapatır. Yorgun bir günün sonunda kolay kolay silinmeyen, havuza ve duşa girdiğinizde bile sizi terk etmeyen , sizi her zaman bakımlı gösteren bir makyaj sağlar.

Yapılan işlemde renk pigmentlerinin tam olarak oturup olgunlaşması yaklaşık 2 hafta sürer. İyileşme sürecinde yeni bir deri oluşacağı için özellikle dudaklara yapılan işlemde renk biraz daha solgun gözükür. Bu geçici bir durumdur ve 15 gün ya da 1 ay içerisinde tam olarak istenilen renk kendini gösterir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Uygulama yapıldıktan sonra 24 saat boyunca su ile temas edilmemeli,
  • 1 hafta denize girilmemelidir.
  • 1 hafta işlem yapılmış bölgeye kozmetik ürün uygulanmamalı,
  • Solaryumdan ve cilt bakımından uzak durulmalıdır,
  • Kalıcı makyajdan sonra eğer uygulama olan bölgelerde kabuk oluşumu olursa kesinlikle koparılmamalıdır.
  •  Uygulama sonrasında 10 gün boyunca güneşe çıkılmamalıdır, sauna, buhar odası ve yüzme gibi aktiviteler yapılmamalıdır.

  • Uygulama sonrasında uygulama yapılan alan kaşınmamalı, havlu veya benzeri madde ile silinmemelidir.

  • Uygulama alanına kozmetik ürün kullanılmamalıdır.

  • Uygulama yapılan alan düzenli olarak nemlendirici özelliği olan bir krem ile nemlendirilmelidir.

Kalıcı makyaj uygulaması steril bir yerde ve uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece hiçbir risk teşkil etmemektedir. Alerjik bir cildiniz varsa ya da böyle bir ihtimal bulunuyorsa önce test yapılır.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

 

Menü