İzmit karbon peeling tedavisi

İzmit karbon peeling tedavisi ile gözeneklerin küçültülmesi, temizlenmesi, küçük leke ve iz tedavileri yapılabilir. Nd:YAG Lazer sistemi ile çalışan bir cilt bakım uygulamasıdır.

Karbon peeling  ciltteki fazla yağın dengelenmesi , aktif sivilcelerin kurutulması için de etkili bir yenileme tedavisidir. Karbon uygulaması ile birlikte ölü derilerden arınmış, daha parlak ve canlı görünümlü bir cilde kavuşmanız mümkündür. Lazer ile birlikte uygulanan karbon peeling işlemi güvenle uygulatabileceğiniz yan etkisi olmayan bir tedavidir.  Lazerin sağladığı ısı artışı sonucu derideki kollajen uyarılması ve ciltte sıkılaşma sağlamasıdır. Her lazer atışı ile karbon molekülleri patlayıp gözeneklerde kapanma ve daralma oluşturmaktadır. Patlama ile ciltteki fazla yağ dengelenmiş ve böylelikle aktif aknelerde sönmüş olur.

Tedavi de kullanılan siyah renkteki karbon cildin yapısını düzeltmektedir. Karbon peeling ile birlikte lazer kullanmanın amacı karbonun etkisini ve emilimini artırmaktadır.  Cildin yüzeyindeki ölü hücre ve dokular karbon partiküllerinin patlaması ile temizlenmiş olur. Lazer ile karbon peeling uygulamasında ilk olarak cilt düzeyi temizlenmektedir. Cilt steril edildikten sonra temiz olan cilde uygulanması gereken karbon partiküllü krem veya solüsyon sürülür. Uygulanan solüsyonun içindeki parçacıkları sayesinde cildin altında nüfuz ederek cilde emilmesi sağlanmaktadır.

İzmit karbon peeling tedavisi seans aralıkları hastanın yaşı, ihtiyacı ve cilt gereksinimlerine göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak seanslar 3 ve 6 aralığında olacak şekilde belirlenmektedir. Ne kadar çok cilt sorunu varsa seans sayısı da  ona bağlı olarak değişmektedir. Karbon peeling hastanın tedavi durumuna göre 1-2 veya 4-6 seans şeklinde uygulanabilmektedir.  Kişide cilt problemleri ne kadar fazla ise o kadar çok seans uygulanmalı ve gerekli olursa diğer uygulamalar ile de kombine edilebilir.

Karbon peeling;

Her cilt tipine uygulanabilir,

her mevsim uygulanabilir,

Ağrı veya acı yapmaz,

Yapılan işlemin etkisi 4. sean sonrasında görülmeye başlar,

İşlem uygulama süresi kısa ve pratiktir.

Uygulama sonrası günlük hayata ve aktivitelere dönülebilir. Karbon peeling uygulaması dolgu veya bot0ks uygulamaları gibi değildir. Karbon peeling tedavisinin herhangi bir kalıcılık veya geçicilik etkisi yoktur.

Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal medyadan takip edebilirsiniz.http://instagram.com/belmakapili

Menü