İzmit Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak problemi kulakta en yaygın olarak görülen şekil bozukluğu türüdür. Genel olarak kulak bölgesinde yer alan kıkırdakların gevşekliğinden veya kulak kıvrımlarının yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Tüm bunlardan dolayı gevşek bir yapıya sahip olan kulak, öne veya yana doğru eğilmiş bir şekilde durarak hoş olmayan bir görüntüye neden olmaktadır. Genel olarak her iki kulakta birden görülmektedir. Ancak bazı kişilerde ise yalnızca tek bir kulakta kepçe kulak sorunu olmaktadır. Kadınlar genellikle bu sorunu açık bırakılan saçlarla gizler. Özellikle erkeklerde bu mümkün olmadığından erkekler bu sorunun düzeltilmesi amacıyla estetik operasyona daha sık başvurmaktadır.

Tamamen doğumsal bir sorun olan kepçe kulaklılık, genetik faktörlerden kaynaklı olarak ortaya çıkabilir. Ondan dolayı ailesinde, özellikle anne veya babasında kepçe kulak problemi olan kişilerde bu problemin görülme olasılığı oldukça yüksek olmaktadır. Özellikle okul dönemindeki çocuklar başta olmak üzere kadın ve erkek farkı gözetmeksizin birçok bireyde psikolojik problemlere yol açar. Özellikle batı toplumunda hoş karşılanmaz.  Bu soruna sahip olan kişiler çeşitli aksesuarlar kullanarak veya saçlarını uzatarak örtbas etmeye eğilim gösterir. Kepçe kulaklarından rahatsız olan kişilerde kompleks derecesine varan takıntılar görülebilmektedir.

Çok ciddi riskler taşımayan, basit bir estetik cerrahi operasyonu olan kepçe kulak ameliyatı, alanında uzman bir plastik cerrah tarafından hastane koşullarında yapılması gereken bir operasyondur. Hastanın yaşı da göz önünde bulundurularak cerrahın önerisi doğrultusunda lokal veya genel anestezi uygulanarak yapılabilir. Kulaktaki sorunun seviyesine göre değişmekle birlikte genellikle 45-90 dakikalık bir süreçte tamamlanan ameliyat, hastanede kalmayı gerektirmez. Kulak yapısına, cerrahın tekniği ve tercihine göre kulağın önünde veya arka kısmında operasyon yapılabilir.

Basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilen kepçe kulak ameliyatında kısa süren operasyonun ardından özellikle de genel anestezi uygulanmamış ise hasta aynı gün taburcu edilir. Operasyonda yapılacak olan kesiler genellikle dikiş gerektirmez ve iyileşme süreci maksimum 1-2 hafta sürer. Ameliyatın üzerinden 1-2 gün geçtikten sonra hastalar duş alabilir, en geç bir hafta sonra rutin yaşamlarına kolaylıkla dönebilir.

İzmit Kepçe Kulak Estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

İzmit Kepçe Kulak Estetiği ile ilgili detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz

Menü