Kulak estetiği

İzmit kulak estetiği işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kulak şekli ve boyutundan memnun kalmama durumlarında başvurulacak ameliyattır.

Sıklıkla kepçe kulak görüntüsünden yakınan hastalar ameliyat olmaktadır. Bunun yanında kulak büyüklüğü ya da kulak meme problemleri de opere edilebilir.

Kulakta en sık görülen şekil bozukluğu, halk arasında kepçe kulak veya  yelken kulak olarak adlandırılır. Kulak kıkırdaklarının zayıflığından dolayı kulak kıvrımlarının yeterli oluşmaması nedeni ile kulak kepçesinin normalden daha öne ve yana doğru kıvrık olması durumuna “kepçe kulak” adı verilmektedir. Kulakların kulak arkası kemikten fazla bir açıyla uzak olması genellikle temel sebeptir. Bu genelde aileden gelen bir şekil bozukluğudur.

Kepçe kulak estetiği ameliyatı kulakların normal yerlerine gelmesini sağlayarak ciddi olarak kişinin görünümünü değiştirir. Bu durum kişinin kendine güvenini arttıracağından dolayı ailesel ve sosyal ilişkilerini olumlu yönde etkileyecektir.

Yelken kulak problemleri 3 şekilde derecelendirilir: Kulağın tümünün belirgin olması, kulağın üst 2/3 nün belirgin olması, kulağın üst 1/3 nün belirgin olması. Bu problemler her iki kulakta farklı derecelerde olabilir. Ya da tek kulak normal tek kulak belirgin olabilir.

Nasıl Tedavi edilir?

Kulak estetiği ameliyatı ciddi riskler taşıyan bir müdahale değildir. Son derece basit ve kolay bir ameliyattır. Hastanın yaşına göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Op. Dr. Belma Kapılı tarafından kulak estetiği ameliyatı yapılmaktadır. Tercihe göre kulak önünden veya arkasında yapılır. Kulak kıkırdakları yeniden şekillendirilerek kulak geriye doğru yerleştirilir. Ameliyat, yapılan ameliyata göre 45-90 dakika kadar sürer. Ameliyattan sonra bir kulak bandını 1-2 hafta kadar takmak gerekir. Kesiler genellikle kulak arkasındaki kıvrımda kalacağından görünen bir iz kalmaz. Duymayı etkilemez. İyileşme 1-2 hafta içinde tamamlanır. Kulak memesinde oluşan yırtılma ve deliklerin genişlemesi yada sarkması yine lokal anestezi ile kolayca düzeltilebilir.

Kepçe kulak ameliyatı olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de iyileşme sürecidir. Özellikle bu ameliyatı yaptırdığının bilinmesini istemeyen ve bu süreçte normal yaşantısına devam etmek isteyen kişiler için bu ameliyat herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

 

Menü