İzmit Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Meme küçültme operasyonları estetik bozuklukların yanı sıra medikal nedenlerden dolayı da yapılabilmektedir. Operasyona genellikle memelerin çok büyük olmasından kaynaklanan sarkma ve simetrinin bozuk olması gibi nedenler ile ihtiyaç duyulmaktadır. Medikal nedenleri ise meme büyüklüğüne göre ve dolayısı ile ağrılığa bağlı olarak omuz, bel ve boyun ağrılarının giderilmesidir. Bu şekilde kambur duruş engellenir.  Boyuta bağlı olarak meme altında pişik, mantar. enfeksiyon veya yara oluşumlarının önlemek amaçlanır. Çünkü büyük memelere sahip bireyler günlük hayatlarında birçok sorunla karşılaşır. Genetik faktörlerden ziyade yaşam tarzı da memelerin zamanla büyümesi ve şeklini kaybetmesine yol açar. Aşırı kilo, gebelik, hormonal düzensizlik ve yaş gibi etkenler meme büyümesine yol açar. Bu ameliyatlar  ile hem estetik kaygıların önüne geçilir hem de medikal problemler ortadan kaldırılır. Amaç hastanın istediği boyutta, simetrik ve estetik görünüme sahip meme elde etmektir.

İzmit Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Meme küçültme ameliyatlarının fiyatları ameliyatın yapıldığı hastaneye, hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda en doğru karar ön görüşme sonrasında doktorun muayenesi sonrasında çıkar.

Her ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatında da bazı riskler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Enfeksiyon ve kanama
  • Meme başı duyusunun olumsuz etkilenmesi
  • Memenin süt verme potansiyelinin düşmesi
  • Uygun şartlarda yapılmayan ameliyatlarda farklı sağlık sorunları
Meme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Deri ve meme içinde bulunan yağ dokusunun alınması ile gerçekleştirilen bu ameliyatlar 20 yaş ve üzeri kişilere uygulanan bir operasyondur. Bu yaşın altındaki kişilere ancak tıbbi zorunluluk olursa uygulanmaktadır. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır. Meme boyutuna göre ortalama 3 saat içinde tamamlanır.

Meme küçültme Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

Hemen hemen her operasyonda olduğu gibi bu ameliyat sonrasında da ciltte iz kalabilir. İzin şekli operasyonda kullanılan tekniğe göre değişir. Ameliyat izi memenin ne kadar sarktığına ya da ne kadar küçültülmek istendiğine göre farklılık gösterir.

Ameliyat sonrasında doku ve yaranın hızlı iyileşmesi için sigara ve alkol tüketimi en az bir ay süre ile bırakılmalıdır.

İzmit Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları konusunda detaylı bilgi için bize ulaşın.

Bizleri Sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü