İzmit Meme Protezi Yapan Yerler

Meme protezi hacmini kaybetmiş memenin ya da genetik olarak küçük memenin güzel bir görünüm kazanması ve dik durması için uygulanan bir cerrahi operasyondur. Meme büyültme işleminde kullanılan protezler implant olarak ta adlandırılmaktadır. protezlerin dış yüzeyi sert bir yapıdadır. İç yüzeyi ise yumuşak, jel kıvamındadır. eme protezi  büyük ve dik göğüs yapısına sahip olmak isteyen kadınların tercihidir. Meme yapısı küçük olan kadınlarımız sosyal hayatlarında özgüven eksikliği problemleri ile karşılaşabilmektedir. Meme protez işlemi uzman cerrah tarafından detaylı muayene sonrasında uygulanan bir işlemdir. Hastanın vücut yapısı, mevcut meme dokusu, cilt kalınlığı, ve göğüs kafesi yapısına göre uzman hekim tarafından muayene edildikten sonra karar verilmektedir.  Çeşitli fiziksel özelliklere sahip olan bu implantlar büyüklük, şekil, yüzey ve içerik olarak bir takım gruplara ayrılmaktadır.

İzmit Meme Protezi Yapan Yerler

Çeşitliliklerine göre gruplara ayrılmakta ve kendi içlerinde sınıflandırılmaktadırlar. Bu gruplandırma içerisinde silikonlar şekil, içerik ve kılıf yani yüzey yapısı yönünden birbirinden ayrılmaktadırlar.  Protez seçiminde meme yapısının nasıl olmasını isteyen hasta düşüncesi ve gerekli tetkikler sonrasında karar verilmektedir. Yuvarlak meme yapısı veya damla şeklinde meme yapısı olan protezler bulunmaktadır. Vücut yapısını bozmayacak şekilde kişiye özel olarak uygulanan bu protezler özel ortamlarda uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Meme protezi yaptırmak isteyenlerin öncelikle beklentileri tam olarak anlaşılmalıdır. İstenilen  meme büyüklüğü, yapısı iyi anlaşılmalıdır. Daha sonrasında detaylı bir şekilde muayene edildikten sonra kişinin sağlık durumu kontrol edilir. İşleme en son tüm tetkikler bittikten sonra başlanmaktadır. Protez operasyonu yaklaşık 1,5 saatlik bir süre zarfında yapılmaktadır. Hastane koşullarında uzman hekim kontrolünde yapıla ameliyat ile kişinin bir kaç gün hastanede kalması gerekmektedir. Protez işleminden sonra iyileşme süresi kişinin genel durumuna ve kullanılan proteze göre değişiklik göstermektedir.  Ortalama olarak 1 ay içerisinde iyileşme gerçekleşmektedir.

İzmit Meme Protezi Yapan Yerler hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz sorular için bizlere ulaşabilirsiniz. Sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü