İzmit Otoplasti Ameliyatı Fiyatları

Kocaeli cilt bakımı ve güzellik işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’ te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Otoplasti Nedir? 

Otoplasti kelime anlamında da bulunduğu gibi kulak estetiği ameliyatı demektir. Kulak kepçesini olarak bilinen aurikulanın yeniden şekillendirilmesiyle daha doğal ve estetik hale getirilme işlemidir. Belli başlı cerrahlar tarafından başarıyla yapılan bir ameliyattır. Otoplasti halk arasında daha çok kepçe kulak olarak da bilinir. 

Otoplasti Neden Olur? 

Otoplasti yani kepçe kulak oluşmasına neden olan iki farklı problem vardır. Bunlar kulak kepçesi içerisindeki antiheliks olarak adlandırılan kıvrımın tam oluşmaması ve kulak kepçesinin iç kısmında bulunan kavum konka bölümünü oluşturan konkal kıkırdağın fazla gelişmesidir. Bu durumların ikisi birlikte olabileceği gibi tek başlarına da kepçe kulak görünümüne neden olurlar. 

Otoplasti Ameliyatı Kimlere Yapılır? 

Otoplasti ameliyatı istenilen her bireye yapılabilir. Memnun olunmayan kulak büyüklüğü, başınıza göre orantısız ve kötü yerleşimi gibi sebepleri olanlar bu ameliyatı yaptırabilir. Kulak kepçesi gelişimi tamamlanması genellikle 10 yaşına kadar devam etmektedir. Ancak 4 – 5 yaşlarında büyük ölçüde tamamlanmış olur. Bu sebepten erken yaşlarda otoplasti ameliyatının yaptırılması tavsiye edilir. Bu ameliyatın en ideal zamanı okul öncesi çocuklarda ortalama 5 yaşındakilerdir. 

İzmit Otoplasti Ameliyatı Fiyatları Konusunda en etkili çözümler için sizler ile iletişime geçmek isteriz. Detaylı sorularınızı Belma Kapılı Kliniğine yöneltebilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Otoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Tam olarak ne ameliyatı yapılacağına göre izlenen yollar bir kısım değişmektedir. Otoplasti ameliyatının kulak küçültme, kepçe kulak estetiği, kulak memesi küçültme ameliyatları gibi çeşitleri bulunmaktadır. Ameliyat süresi ortalama 1 – 2 saat sürmektedir. Otoplasti ameliyatı zor bir ameliyat değildir. Fakat bu kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı kişilerin bünyesi bu ameliyatı kaldırmakta zorlanabilir. Bu ameliyat genellikle genel anesteziyle yapılır. Eğer ameliyat genel anestezi ile yapılmamış ise hasta yanı gün içerisinde taburcu edilir. Hastanın tam olarak iyileşmesi ise 1 – 2 haftayı bulmaktadır. Ameliyattan bir iki gün sonra duş alınabilir. Bir sonra ise normal yaşamlarına dönebilir. 

Hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz. 

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

İzmit Otoplasti Ameliyatı Fiyatları

Menü