İzmit Yanak Dolgusu Yapan Doktorlar

Genç ve sağlıklı bir görünüm için  yanakların ve yüzün çukurlaşmaması ve daha dolgun bir görünümde olması gerekir. Yaşın ilerlemesi ile vücutta oluşan bazı değişimler ile yanak bölgesi de elastik yapısını kaybeder. Yanak çukurlaşır ve yorgun bir görüntüye sebep olur.  Genel olarak yüzde kırışıklıklar ve sarkmalar başlar. Elmacık kemiğine enjekte edilen dolgu  orada bir dolgunluk yaratır. Hem de yüzde bir toparlanma sağlar.

Yanaklarda ortaya çıkan hacim dolgu ile diriliğine kavuşurken yüzdeki deformasyonlar da yüz dolgusu ile onarılır. Operasyondan sonra yanak dolgusu doğal bir görünüme sahip olur. Yanak dolgusu işlemi zayıf yüz ifadesini giderir.  Yüz dolgusu ise kırışıklıkları, akne ve yara izlerini gidermek için uygulanmaktadır.

İzmit Yanak Dolgusu Yapan Doktorlar

Yanak dolgusu işlemi ile cerrahi teknikler olmadan yanak eski formuna getirilmektedir. Dolgu işlemi yanaklarda hacim kaybı ve çöküklüğün giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Kişinin yanaklarına yapılan dolgu işlemi 15 dakika gibi bir sürede gerçekleştirilmektedir. Cildin içeriğinde bulunan asit, dolgu malzemesi ve türleri yanak dolgusu için kullanılmaktadır.

Bu uygulama öncesinde uygulama bölgesine anestezik krem sürülür. Bu sayede ağrı-acı gibi durumların önüne geçilmektedir.

Bölgeye aktarılan dolgunluk sağlayıcı içerik yanak kısmında etkisini göstererek yüzün genelinde estetik bakımdan istenilen değişimi sağlamaktadır. Dolgu hem yanak çöküklüğü için hem de elmacık kemiklerinin daha kavisli gözükmesi için uygulanmaktadır.

Kadın ya da erkek herkese uygulanabilir. Uygulamadan iki hafta öncesinde ilaç kullanımı bırakılmalıdır. Sivilce sorunu olan enfeksiyonlu bölgeye dolgu yapmaktan kaçınılmalıdır. Çünkü diş bölgesinde bulunan enfeksiyon Ağız Çevresindeki dolguyu etkiler.  Yanak dolgusu uygulaması konforlu ve pratik bir uygulamadır. İşlem sonrasında kişi, günlük aktivitelerine dönebilmektedir. İşlem sırasında nadir de olsa kızarıklık ve kanama olmaktadır. Bu nedenle işlem sırsında buz uygulaması yapılmaktadır. Dolgu işleminin olacağı gün cilt bakımı ve spor gibi şeyler yapılamamalıdır. 24 saat süre ile zorlayıcı şeylerden kaçınılmalıdır .

İzmit Yanak Dolgusu Yapan Doktorlar konusunda detaylı bilgi için bize ulaşın.

Bizleri Sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü